Get Adobe Flash player

План роботи на 2016-2017 навчальний рік

 

 

ПОГОДЖЕНО                                                                                                                    ЗАТВЕРДЖЕННО

Директор                                                                                                                             Директор

департаменту освіти                                                                                                        Одеського комунального

та науки Одеської міської                                                                                                 навчального закладу

ради Буйневич О.В                                                                                                           дитячий будинок " Перлинка"

                                                            Петрова С.М.

 

ПЛАН РОБОТИ

ОДЕСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

ДИТЯЧИЙ БУДИНОК «ПЕРЛИНКА»

ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

на 2016-2017 навчальний рік

                                                                                                                                                                СХВАЛЕНО

                                                                                                                                        на педагогічній раді   від 26.08.2016                                  Одеського комунального

навчального закладу

                                                                                                                                                                      дитячий будинок " Перлинка"

м.Одеса

Зміст

 

МЕТОДИЧНА РОБОТА....................................................................................................................................................................

7

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА...............................................................................................................................................

11

 

 

 

 Детство – важнейший период человеческой жизни, не подготовка к

будущей жизни, а настоящая, яркая, самобытная, неповторимая жизнь. И

от того, как прошло детство, кто вёл ребёнка за руку в детские годы, что

вошло в его разум и сердце из окружающего мира, от этого в решающей

степени зависит, каким человеком станет сегодняшний ребёнок.

В.А. Сухомлинский

 

Аналіз діяльності

Одеського комунального навчального закладу

«Дитячий будинок «Перлинка» Одеської міської ради

Одеської області за 2015 – 2016 навчальний рік

 

З метою підвищення професійної майстерності, вміння аналізувати та відмічати результати та недоліки виховної роботи з дітьми та забезпечення відкритості в роботі дитячого будинку «Перлинка» проведений аналіз навчально-виховної діяльності дитячого будинку «Перлинка».

Одеський комунальний навчальний заклад «Дитячий будинок «Перлинка» Одеської міської ради Одеської області розташований у двоповерховій будівлі загальною площею 5455,3 м2 за адресою: м. Одеса, провулок Монастирський, 3.

Заклад функціонує з 2006 року. Проектна потужність – 70 місць.

Дитячий будинок має необхідну кількість приміщень та обладнання для організації навчально-виховного процесу, проживання та харчування вихованців, проведення позаурочної роботи, трудового навчання і виховання та забезпечення належних умов для роботи педагогічного та медичного персоналу і проведення лікувально-профілактичних заходів. Групові приміщення закладу мають естетичний вигляд та створюють комфортний, доступний, безпечний життєвий простір з урахуванням вікових особливостей вихованців.

З метою створення належних умов для виховання дітей в Одеському КНЗ «ДБ «Перлинка» облаштовано: класні кімнати для самопідготовки учнів, в яких у наявності інтерактивна дошка, телевізор, відеомагнітофон, різноманітні дидактичні посібники; космічна обсерваторія; художня майстерня; навчально – виробничі майстерні; музична зала, обладнана сучасною акустичною та мультимедійною системами; бібліотека та музейний комплекс.

Створена сучасна спортивно – оздоровча база: спортивна та тренажерна зали, зала для проведення лікувальної фізкультури, басейн, зала для вивчення правил дорожнього руху, зала для катання на роликових ковзанах, тенісні та більярдний столи.

У наявності кабінет психологічного розвантаження, кабінети для групової та індивідуальної корекційно – розвивальної та діагностичної роботи.

Територія Одеського КНЗ «ДБ «Перлинка» повністю огороджена, має естетичний вигляд, достатньо озеленена. На території закладу є майданчик, обладнаний для ігор і занять дітей на повітрі, зони відпочинку, спортивний майданчик, теплиця, альтанка. В 2014 році Благодійний фонд «К» придбав трьохповерховий котедж неподалік від дитячого будинку «Перлинка» та облаштував там спальний корпус для вихованців – хлопців віком від 10 до 16 років.

Будівля Одеського КНЗ «ДБ «Перлинка» та його територія знаходяться у належному стані і відповідають санітарно – гігієнічним нормам. У наявності щорічні акти готовності закладу до роботи у навчальному році, дозволи органів державного нагляду санітарно – епідеміологічної служби та пожежної охорони.

Одеський КНЗ «ДБ «Перлинка» є закладом інтернатного типу для дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, за час існування Одеського КНЗ «ДБ «Перлинка» у ньому пройшли соціальну реабілітацію 119 дітей. Із них: всиновлені українськими родинами 16 дітей, іноземними – 4 дитини; прийнято у прийомні сім’ї – 12 дітей, повернено батькам – 28 , переведено до інших закладів – 4 дітей.

Заклад працює цілодобово. Режим роботи і розклад занять у дошкільній групі та позаурочних занять складені з урахуванням тривалості перебування дітей у закладі та з дотриманням санітарно – гігієнічних вимог дошкільного та шкільного віку.Станом на вересень 2016 року в закладі перебуває 44 дітей. Із них: 3 дітей дошкільного віку, які відвідують дитячий садочок № 8 та 41 дитина шкільного віку, які навчалися в Одеському навчально - виховному комплексі «Гармонія» та комунальному закладі «Одеська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат № 88 І-ІІ ступенів».

Адміністрація закладу разом з педагогічним колективом забезпечують реалізацію державної політики в галузі дошкільної та загальної середньої освіти, виконання вимог чинного законодавства. Фінансування Одеського КНЗ «ДБ «Перлинка» відбувається за рахунок місцевого бюджету та шляхом залучення додаткових джерел фінансування благодійним фондом «К», що не суперечить чинному законодавству.

 

Харчування в Одеському КНЗ «ДБ «Перлинка» здійснюється відповідно нормативних вимог та норм харчування, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 р. №1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах»   зі змінами. Документація з питань організації харчування дітей та контроль за організацією та якістю харчування ведеться на достатньому рівні.

У закладі створені умови для проведення медичної та оздоровчо-профілактичної роботи. Протиепідемічний та температурний режим в Одеському КНЗ «ДБ «Перлинка» дотримується.

Робота з забезпечення безпеки життєдіяльності учасників навчально -виховного процесу здійснюється згідно з нормативною базовою та заходів безпеки праці. В закладі відсутній травматизм серед працівників та вихованців закладу.

Ділова документація в закладі ведеться відповідно до вимог її ведення та зберігається належним чином. Створена номенклатура справ. Вхідна та вихідна документація реєструється у відповідних журналах, накази, які видаються в електронному вигляді, узагальнюються та прошиваються відповідно до вимог. Одеського КНЗ «ДБ «Перлинка» укомплектовано педагогічними кадрами згідно зі штатним розписом. Не за фахом працюють 4 педагога, які пройшли відповідну курсову перепідготовку.

Робота у Одеському КНЗ «ДБ «Перлинка» здійснюється відповідно до перспективного та річного планування. Зміст заходів річного плану підпорядковується проблемним завданням, які поставлені перед колективом. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 18.08.2010 № 824 на базі Одеського КНЗ «ДБ «Перлинка» проходить дослідно- експериментальна робота за темою: «Формування готовності вихованців дитячого будинку «Перлинка» до особистісної та соціальної самореалізації». Дитячий будинок «Перлинка» є експериментальним майданчиком Всеукраїнського рівня, науковим керівником дослідно – експериментальної роботи є Бех І.Д., дійсний член Національної академії педагогічних наук України, доктор психологічних наук, професор, директор Інституту проблем виховання НАПН України.


МЕТОДИЧНА РОБОТА

В лютому 2016 року Одеський комунальний навчальний заклад "Дитячий будинок "Перлинка" пройшов атестаційну експертизу , за висновками якої робота Одеського комунального навчального закладу «Дитячий будинок «Перлинка» носить відкритий та публічний характер. Представниками громадськості участь навчального закладу у житті територіальної громади оцінюється на високому рівні.

Згідно перспективного плану підвищення кваліфікації педагогічного колективу «Дитячого будинку «Перлинка» у 2015 – 2016 навчальному році атестацію на відповідність займаній посаді,пройшли :

  • Петрова С.М.-директор
  • Колесниченко Ю.Л.-заступник директора з навчально-виховної роботи
  • Атестацію на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії категорії»:

Магльована Т.А.-вихователь

  • Атестацію на пітверждення тарифного розряду:

Сокольникова С.О-вихователь.

Кунчева Я.В-вихователь

Протягом 2015-2016 року в дитячому будинку проведено чотири педагогічні наради , за темами:

- "Підсумки літнього оздоровлення дітей, результати роботи з дітьми у літній період. " - серпень 2015 року

-"Портфоліо - методична карта розвитку педагога"- листопад 2015 року

-«Індивідуальна самореалізація педагогів у роботі з дітьми – сиротами» - лютий 2016 року

- "Підсумки навчально-виховної роботи в 2015-2016 навчальному році"- травень 2016 року.

Відбулася науково - методична нарада:

- «Шлях професійного зростання від вихователя до спеціаліста з розвитку дитини"- квітень 2016 року.

До кожної педагогічної ради та науково методичної ради пройшли тематичні перевірки, проведені відповідні консультації. Теми яких відповідають темам нарад та загальним потребам педагогів.

Методичний кабінет в дитячому будинку в повному обсязі забезпечує потреби педагогічних працівників в організації самоосвітньої діяльності та супроводу освітньо-виховного процесу. Методична робота в дитячому будинку носить систематичний характер,враховує всі набуття, які діти та педагоги отримують протягом кожного року.

Протягом 2015-2016 року в дитячому будинку проведені семінари:

- «Духовні цінності особистості. Методи формування. Поняття відповідальності. Засади з формування відповідальності» -   жовтень 2015року , практичний психолог

- «Успішний педагог – успішний вихованець. Соціалізація вихованців через гостьові виходи» - листопад 2015 року, практичний психолог

- «Позитивна критика»- грудень 2015 року, педагог соціальний

- «Формування почуття безпеки у вихованців» - лютий 2016року, педагог - організатор

- «Взаємодія з вихованцями за принципом рівний рівному» - квітень 2016 року, заступник директора з НВР..

та семінар - практикум:

- «Виховні цілі на 2015-2016 н.р.» - вересень 2015 року, заступник директора з НВР

Певних успіхів педагогічний колектив досяг завдяки створенню системи роботи з самоосвіти. Індивідуальні портфоліо, в яких кожний педагог визначив для себе тему самоосвіти, відображають їх досягнення та напрацювання в самоосвіті та самореалізації у роботі з дітьми в межах обраної теми. Напрацювання педагогів висвітлювались на сайті дитячого будинку та у фахових виданнях: всеукраїнська газета "Соціальний педагог",газета "Психолог",науково-методичний журнал "Наша школа"

Теми самоосвіти над якими працювали педагоги у 2015-16 н.р. :

- Формування позитивної Я – концепції у вихованців засобами ігротерапії в умовах дитячого будинку «Перлинка»

   Гожа Ю.В. - вихователь

- Формування особистості вихованців засобами художньої літератури в умовах дитячого будинку «Перлинка»

   Тімоніна Л.О- вихователь

- Спадщина поколінь у моєму житті

Кунчева Я.В. - вихователь

- Національність різних народів «Разом дружня родина»

Драган О.П. - вихователь

- Формування національної гідності засобами народної пісенної творчості в умовах дитячого будинку «Перлинка»

Лигута О.А. - вихователь

- Формування культури поведінки у молодших школярів в умовах дитячого будинку «Перлинка»

Магльована Т.А.- вихователь

- Розвиток логічного мислення дітей молодшого шкільного віку в умовах дитячого будинку «Перлинка»

Васильцова Л.А. - вихователь

- Самосвідомість – «Я – людина»

ВолковаІ.М. - вихователь

- Проектна діяльність в умовах дитячого будинку «Перлинка»

Черніс О.Л. - вихователь

- Вплив комунікації в колективі на формування характеру та звичок дитини в умовах дитячого будинку «Перлинка»

Горчакова Н.Л. - вихователь

- Патріотичне виховання вихованців молодшого та середнього шкільного віку в умовах дитячого будинку «Перлинка»

Паловєєва А.О. - вихователь

- Формування маскулінності у хлопців середнього шкільного віку в умовах дитячого будинку «Перлинка»

Сокольникова С.О. - вихователь

- Формування правової свідомості у вихованців середнього шкільного віку в умовах дитячого будинку «Перлинка».

Новікова Н.Л. - вихователь

Спланована кожним педагогом робота з індивідуальним портфоліо дала змогу кожному вихователю проявити свої методичні та методологічні знання, інтегрувати теоретичні напрацювання сьогодення в практичну діяльність з дітьми – сиротами, а також стимулює педагогів до розробки особистих методичних напрацювань.

В 2015-2016 н.р. завершено роботу над укладанням навчально- методичного посібника "Підготовка та розвиток спеціаліста з розвитку дитини". До посібника увійшли авторські програми з формування фізичного, психічного, соціального та духовного здоров’я дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та теми семінарів, практичних занять для самоосвіти та самореалізації кожного педагога.

Самореалізація кожного педагога націлена перш за все на те, щоб підготувати до самореалізації кожного вихованця, адже ми можемо виховати в дітях ті і лише ті якості, що притаманні нам самим. Також , лише успішний педагог зможе підготувати успішного вихованця і лише педагог якій сам реалізується на роботі в змозі підготувати вихованців до самореалізації.

 

 

 

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА.

В минулому навчальному році виховна робота з дошкільниками здійснювалася за навчальною програмою:   Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція), затвердженою наказом міністерства освіти і науки, молоді та спорту України

№ 615 від 22.05.2012 р. Виховна робота в закладі ведеться відповідно до Основних орієнтирів виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України. Крім того виховна робота базується на виховній моделі закладу, що доповнюється щороку з урахуванням вікових особливостей дітей.

Вивчення загального стану освітнього процесу 2015–2016 навчальному році здійснювалось у формі зрізів знань та компетентностей вихованців,моніторингового діагностування серед дітей та дорослих а також у формі вибіркового контролю. Навчально-виховний процес в дошкільній групі здійснюється на діагностичній основі та за індивідуальними можливостями, здібностями та маршрутом кожного вихованця. План індивідуального маршруту,передбачає одинакові критерії для кожного вихованця.

Зрізи знань,вмінь та навичок малюків проводяться двічі на рік. Це дає змогу контролювати динаміку розвитку та формування особистості кожного вихованця. Діагностика рівня засвоєння програмного матеріалу, показала позитивну динаміку розвитку дітей, за перше півріччя дітей з високим рівнем було 25%,з достатнім – 25%, з середнім –12.5% та з низьким – 37,5% , на кінець року ці показники змінились: високий – 50%, середній – 25%, достатній – 25%, низький рівень зовсім відсутній. Роблячи якісний аналіз діагностики математичних здібностей бачимо, що діти можуть працювати з величинами (більше-менше, довше-коротше, ширше-вужче, вище-нижче), здатні порівнювати предмети, орієнтуються в просторі, вміють співвідносити число і цифру, знають прямий і зворотний рахунок, здатні вчити віршований текст, діти знайомі з алфавітом, мають уявлення про голосні та приголосні звуки, про поділ слів на склади, вміють складати слова, а з слів - речення. За результатами діагностики обізнаності встановлено, що всі діти знайомі з професіями, які їх оточують, можуть розповісти про зміст професії.

З метою ранньої соціалізації вихованців дитячого будинку, на підставі договору з Одеським навчально-виховним комплексом «Гармонія» діти шкільного віку навчаються у ОНВК «Гармонія» – 1 – 9 класи, та у школі-інтернаті № 88 .

Для оволодіння навичками навчальної діяльності та виконання домашніх завдань в будинку є дві класні кімнати з різноманітними дидактичними посібниками та необхідним обладнанням.

Усі учні безумовно потребують допомоги та щільної уваги педагогів при виконанні домашніх завдань. Учні п’ятих та шостих класів потребують контролю за правильністю виконання завдання, у свою чергу учні сьомого, восьмого та дев’ятого класів здатні самостійно виконувати домашні завдання та звертатися за допомогою при необхідності.

Вихованці, які навчаються в школі-інтернаті № 88 потребують більш пильної уваги не тільки вчителів та вихователів, а й дефектологів та окремого аналізу динаміки успішності.

Показники успішності вихованців, які є учнями навчально-виховного комплексу «Гармонія» у таблиці успішності:

Табл. Показники успішності вихованців – учнів ОНВК «Гармонія в 2015-2016 н.р        

Низький рівень

(0-3 бали)

     0%

Середній рівень

(4-6 балів)

37%

 

Достатній рівень

(7-9 балів)

48%

 

Високий рівень

(10-12 балів)

15%

 

        

Аналізуючи приведені вище результати успішності вихованців, які навчаються за загальноосвітньою програмою, слід зазначити, що продовжує зменшуватися показник високого рівня. Підводячи підсумки, слід зазначити, що дітям навчатися складно, але спільними зусиллями педагогічного колективу та бажаннями вихованців і педагогів, показники успішності учнів слід вважати добрими та задовольняючим очікування.

Табл. Показники успішності вихованців – учнів школи-інтернату № 88 в 2016-2016 н.р

Низький рівень

(0-3 бали)

Навчання в НВК

 

0%

 

Середній рівень

(4-6 балів)

Навчання в НВК

         0%

Достатній рівень

(7-9 балів)

 

         80%

Навчання в НВК

Високий рівень

(10-12 балів)

Навчання в НВК

         20%

 

 

Охоплення учнів позашкільною освітою становить 100% від їх загальної кількості. Виховна робота у дитячому будинку забезпечується проведенням ряду виховних заходів. Виховання особистості готової до самореалізації проходить через:

-         заходи виховного напрямку;

-         соціальне партнерство з міською спільнотою;

-         додаткову освіту;

-         дозвільну діяльність дітей;

-         трудове виховання;

-         профорієнтаційна робота;

Складовими системи виховної роботи в дитячому будинку є:

  1. 1.оздоровчо-валеологічна діяльність;
  2. 2.трудова діяльність;
  3. 3.художньо-естетична діяльність;
  4. 4.морально-етична діяльність;
  5. 5.інтелектуально-пізнавальна діяльність.

Завдання кожного напрямку позашкільної освіти спрямоване через систему мотивів, ціннісних орієнтацій та життєвих компетенцій виховувати духовно багатого, здорового, компетентного та здатного до навчання та саморозвитку вихованця.

Систему позашкільної освіти в дитячому будинку реалізує Центр творчості.

Для задоволення потреб вихованців в додатковій освіті в дитячому будинку протягом 2015-2016 навчального року організовано роботу 20 гуртків оздоровчо-спортивного,художньо-естетичного, інтелектуально-пізнавального напрямів. Теми гурткової роботи відповідають плану та програмі гуртка.

З метою забезпечення умов для самовизначення і самореалізації вихованців розширене коло додаткової освіти, яка включає базу дитячого будинку , міські позашкільні заклади та приватні навчальні заклади.

 

 

 

 

Оздоровчо-валеологічний напрямок протягом 2015-2016 н.р. представлений в студії «Здоров'я та краса» гуртками:

- «Літаючий м’яч»;

- «Теніс»;

- «Туризм»;

- «Тренажерна зала»;

- «Мистецтво самозахисту».

Позитивна динаміка роботи цих гуртків відслідковується на змаганнях, спортивних святах, які проводяться у дитячому будинку. Проведення «Малих Олімпійських ігор» стало традиційним заходом, на якому вихованці змагаються з учнями спортивних шкіл та секцій міста та області, демонструють свою майстерність урізних видах спорту: міні-футбол, легка атлетика, акватіка, пін-понг, теніс.

Туристично-краєзнавча робота дитячого будинку «Перлинка» включає і форми роботи спортивного напрямку:

-          пішохідний туризм (прогулянки до моря, на меморіал 411-й батареї);

-          водний туризм (прогулянки на яхті);

-          вело туризм (траса здоров'я, «Спрага», «Партизан» і т.д.).

 У наметовому містечку на березі чорного моря у сосновому бору щорічно відпочивають наші вихованці , в селі Рибаківка Миколаївської області ,цей раз діти самостійно благоустроювали табір, чергування, приготування їжі, заготівля дров, підтримка вогню, дотримання правил безпеки на воді і в таборі, складання меню. Програма відпочинку була обширна: ранкова пробіжка, водні баталії, турніри з дартсу, в якому призом переможцеві було морозиво, шахово - шашкові турніри, прогулянки на велосипедах, рибалка з чищенням і приготуванням улову, нічні пісні і бесіди біля багаття, перегляд футбольних матчів, відвідування дискотеки, архітектурний конкурс з будівництва пісочних замків «Кращий архітектор. Рибаківка - 2016 », різні рухливі ігри, вечірні прогулянки під зірками по узбережжю, читання книг, малювання, розгадування кросвордів, вивчення англійської мови. Також пртягом семи діб вихованці були на риболовлі (м. Білгород-Дністровський),та десять діб підкорювали круті схили карпатських гір(м. Ворохта).

Туристично-краєзнавча робота дає змогу залучити дітей до активної діяльності з вивченням історії і культури рідного краю та довкілля, культури та традицій свого народу, загартуватися фізично і морально. Протягом навчального року вихованці брали учать в розкопках старинного міста Тіра (м. Білгород-Дністровський), де вони в палатках проживали декілька днів, працювали поруч з археологами, вивчали народні промисли та умови життя людей, які існували в античному місті.

Участь у спортивно-військових іграх «Зарниця», проведенні реконструкцій бойових дій Другої світової війни, екскурсії по різних містах, музеях, все це створення умов для задоволення потреб вихованців в організації їх змістовного дозвілля та відпочинку, а також формує почуття патріотизму. У канікулярний період вихованці були на екскурсіях в таких містах: м. Львів, м. Вінниця, смт. Ворохта(Карпати), м. Білгород-Дністровський.

Завдяки роботі оздоровчо-валеологічного напрямку вихованці здобувають теоретичні знання з питань підтримки здорового способу життя, та на практиці, активно займаючись різними видами спорту, стають біль сильними та здоровими як духовно, так і фізично.

Окремою важливою частиною виховного процесу в дитячому будинку «Перлинка» є музейна педагогіка. В дитячому будинку працює музейний комплекс "Потік часу". У ньому представлені експозиції різної спрямованості, на основі яких створені дитячі творчі групи. Важливе значення має факт інтеграції роботи різних творчих груп, взаємозв'язок і «взаємопроникнення» їх тематик, що обумовлено зв'язком з основними експозиціями та стендами музею, будучи їх продовженням і, в той же час, базуючись на них. В рамках музейної експозиції виділяються наступні розділи / напрямки: 1) зал військової слави; 2) археологія різних епох (стародавній світ, античність, середньовіччя), 3) Одессика ( «100 великих одеситів»), 4) історія книги, 5) історія музики і музичних інструментів; 6) комплекс «Мир казок», 7) літературна вітальня, 8) музей спорту (спортивні досягнення одеситів і вихованців дитячого будинку).

Ще однією формою вивчення історії є участь в пошукових роботах, здійснюваних клубом «Військова доблесть», і в археологічних розкопках і розвідках. На таких виїзних заняттях діти на місцях знайомляться з пам'ятками військової історії і археології, виконують посильну, але актуальну роботу, а також отримують можливість власноруч поповнити музей новими експонатами.

У фіналі вивчення теми в творчій групі готується Презентація - тобто доповіді з відео- і фотоматеріалами, які представляються в першу чергу членам творчих груп, а потім - всім іншим вихованцям дитячого будинку, а також педагогам. Так були проведені Презентації по темам «Кам'яний вік», «Боги і міфи Стародавнього Єгипту», «Міфи Давньої Греції», «Тіра-Аккерман» (про волонтерській роботі в археологічній експедиції в м.Білгород-Дністровський »,« Екскурсія по старій Одесі " та ін. Завдяки роботі музейного комплексу зросла мотивація до навчання та дослідження саме молодших школярів. Саме завдяки їх ініціативі в дитячому будинку «Перлинка» пройшли сімейні кінофестивалі до яких діти готувалися самостійно,готували фільми, а поряд з цим освоювали професії :режисерів ,акторів,монтажерів,операторів тощо.

Інтелектуально-пізнавальний напрямок (студія «Еврика») представлений роботою наступних гуртків:

-            «Комп’ютерна абетка»;

-            «Іноземна мова»;

-            «Клуб клітинного короля»;

-     «Шкільні таємниці».

Завдання гуртків цього напрямку полягає в підтримці і заохочуванні внутрішньо мотивованого творчого мислення та пізнавальної активності школярів. Результати цієї діяльності спостерігаються під час проведення ігор, вікторин, конкурсів, турнірів. Традиційною стала зимова інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?», де наші «знавці» змагаються з однолітками НВК «Гармонія», після гри діти, вчителі школи та вихователі спілкуються та розважаються на дискотеці в дитячому будинку. Двічі на рік проводяться «Шахові турніри».

У художньо-естетичному напрямі виділено наступне:

  • «У світі чарівних фарб» – на заняттях гуртка діти працюють з папером ,глиною , малюють. Діти, займаючись у цьому гуртку, вчаться мислити та фантазувати, переносити свої відчуття на чистий аркуш паперу, діти беруть участь у різноманітних виставках. Стали призерами таких конкурсах :

-       "Україна ,очима дітей" 2015р. (м. Одеса).

-       "Це наше - це твоє"2015р. (м. Київ).

-       "Дух стародавньої Еллади- разом з нами" 2015р. (м. Одеса).

-"Єдність і толерантність" 2015р. (м. Одеса).

-"Охорона праці очима дітей"2016 р. (м. Одеса).

- «Екологічний ярмарок - 2016» (м. Одеса).

  • «Театр - це гра», діти розвивають акторський талант, розширюють світогляд, вчаться бачити прекрасне. До ювілею закладу діти освоїли такій жанр як клоунада та яскраво виступили. Багатого емоцій, та знань діти підкреслили під час підготовки спектаклю"Новорічна клоунада"  
  • «Муза танцю», на якому дітей навчають красиво, плавно рухатися, відчувати музику і своє тіло, бути гнучкими;

Свою танцювальну та театральну майстерність вихованці мали змогу демонструвати:

на фестивалі дитячої творчості для дітей соціально незахищених категорій «Назустріч мрії» (м. Київ) 2016р

-       на Міжнародному літературному фестивалі «Алі вітрила» 2015р. (м. Одеса).

- «Екологічний фестиваль - 2016» (м. Одеса).

- "Вежа"- 2016» (м. Одеса).

  • «Створюємо оркестр» – гурток для зацікавлених, де діти індивідуально займаються музикою та навчаються грати на музичних інструментах, таких як: скрипка, гітара, фортепіано,два рази на рік сумісно з музичною школою проходять звітні концерти.

Крім того, діти приймали участь у фестивалях та конкурсах:

-       «Яскрава країна» 2015р. (м. Одеса).

-       «Щасливі долоні» (фестиваль для талановитих дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування) 2015р.;

-       «Єко фестиваль 2016» (м. Одеса).

У морально-етичному напрямі виділено:

  • «Школа ввічливості» – на заняттях гуртка діти вивчають правила спілкування з людьми;
  • «Літературна студія» наші письменники за випустили два альманахи:

-" Вдих свободи" випуск перший

-" Вдих свободи" випуск другий

  • «Чоловічі обов'язки» – гурток для хлопців, який навчає правилам етикету, правил поведінки у громадських місцях, за столом тощо;
  • «Дівочі таємниці» – гурток для дівчат, який вчить правилам етикету, правилам поводження у громадських місцях, за столом тощо;
  • «Недільна школа» - це зустрічі з представниками церкви, які розповідають та роз’яснюють дітям біблейські сюжети, повчають і пояснюють основні людські правила, проводять індивідуальні бесіди, залучають до традицій Православної релігії.

Головна задача морально-етичної діяльності полягає в тому, що соціально необхідні вимоги суспільства педагоги дитячого будинку перетворили у внутрішні стимули особистості кожної дитини. На фізичному, психічному та соціальному здоров'ї дитини позначається ціннісна невизначеність суспільства, а помножене на материнську депривацію означає зміну всього емоційного розвитку дитини. Лише духовне виховання – виховання любов’ю може створювати уявлення по добрий світ навкруги. Віра дитини в те, що його люблять в свою чергу допоможе йому «триматися на ногах» та продовжувати свій шлях.

До роботи з співпраці у вихованні дітей-ситріт залучені інші заклади міста:

-      Одеська семінарія.

-      Одеська міська флотилія юних моряків «Бриг»;

-      Військово-історичний клуб «Воїнська доблесть»;

-      Військово-історичний клуб «Зірка»;

-     Дитяча музична школа № 4;

-      Одеська військова академія;

-      Одеський державний університет внутрішніх справ;

-       Одеський літературний музей

-       Одеський краєзнавчий музей

-       Одеський морський музей

-         Меморіальний музей А.С.Пушкіна

-         Одеський музей західного та східного мистецтва

-         Одеський муніципальний музей особистих колекцій А.В.Блещунова

-         Одеська центральна бібліотека А.Гайдара

-         Меморіал героїчної оборони Одеси 411 батареї

-         Меморіал героїчної оборони Одеси 412 батареї

-         Одеський археологічний музей

-         Станція технічного обслуговування

З метою ранньої профорієнтації вихованців в літній період організовано короткострокова виробнича практика, під час якої діти відвідують різноманітні одеські підприємства і пробують себе в роботі,отримують"зарплатню" ,здійснюється це у співпраці з приватними та державними підприємствами. Цього року діти побували співробітниками таких організацій:

-       "Автомийка"

-       "Автомайстерня"

-       Магазин «Ваш сад»

-       Ресторан «Свіча»

-       Ресторан «У Ангелових»

-       Копі-центр

-       Перукарня

- Меблевий завод "Сом" та інші.

Діти випробували професії офіціанта, аніматора, помічника садівника, помічника кухаря, фотографа,та майстрів різних виробництв.

Враховуючи інтереси та нахили вихованців, загальну систему освіти доповнено курсами іноземної мови та курсами з інформатики:для дітей віком з 13років,поза межами дитячого будинку.

-              Академія «Шаг»,

-              Комп’ютерна школа «Сервер»,

-              Чкаловські курси іноземної мови,

-              Оксфордські курси,

-              Курси іноземної мови «АВС»

Кожен вихованець обирає діяльність за інтересом, а педагогічний колектив сприяє його самореалізації, підтримує мотивацію та заохочує працю дітей.

В рамках економічної соціалізації в дитячому будинку продовжують діяти психолого-педагогічні експерименти "Кулінарна академія" та "Кишенькові гроші"."Кулінарна академія" діяла без змін в порівнянні з минулими роками.
В "Кишенькові гроші" вносяться: з досягненням підліткового віку все більше вихованців стають клієнтами програми"Юніор"від "Приват Банку" і освоюють безготівковий розрахунок. Практичні результати "Кулінарної академії" і "Кишенькових грошей" підтверджують очікувані: підвищується здатність вихованців самостійно розраховувати свій бюджет, здійснювати покупки в різних місцях, здійснювати готівковий і безготівковий розрахунок.

Юристконсультантом протягом року проведені семінари та консультації для дітей та педагогів з профілактики правопорушень серед вихованців за темами:

- «Конвенція ООН про права дитини»

- «Опрацювання Закону про охорон у дитинства» (для педагогів)

- «Мій перший документ»

- «Як ви розумієте поняття «аморальний вчинок»

- «Право на освіту, відпочинок і дозвілля»

- «Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай»

Крім цього питання з профілактичної роботи з вихованцями успішно вирішувались сумісно з Інститутом МВД.

З метою вирішення завдань соціалізації дітей продовжились гостьові виходи, діти виходять за територію дитячого будинку у супроводі «головного», значимого для нього дорослого з метою чи то прогулянки, чи то відвідання певного заходу тощо. Головне, що характеризує такі виходи – можливість спілкування дитини та дорослого, що є близьким для неї, у неформальній обстановці. У 2015 – 2016 навчальному році гостьові виходи планувалися завчасно з метою охопити всіх вихованців. Дітям, які виховуються в системі інтернатного типу, завжди бракує персональної уваги, спрямованої лише на них, через специфіку самої системи. Досвід уважного спілкування наодинці сприяє розвитку здатності будувати близькі та довірливі стосунки, підвищує самооцінку дитини.Вихованець має змогу спостерігати за конкретною моделлю поводження дорослої людини із навколишнім світом, із соціумом. Це сприяє розширенню та поглибленню соціальної компетентності. Відомо, що практичний приклад у вихованні завжди сильніше впливає на формування відповідної якості, ніж безліч теоретичних знань.

В 2016 році Дар’я Велимовська успішно задала ДПА та іспити і стала студентом I курсу Вінницького медичного училища. Вибір професії Дар’я зробила самостійно та обмірковано, тому педагогічний колектив впевнений в її особистісній мотивації до навчання. Попередньо вона пройшла офорієнтаційну тестову батарею «Магеллано Університет»

 

Протягом 2015 року Благодійний фонд «К» забезпечував фінансування витрат на потреби вихованців дитячого будинку «Перлинка», а саме:

-                   Забезпечення харчування дітей поза межі бюджетного фінансування закладу, сімейні вечорниці та свята для вихованців – 298930,00

-                   Медичне та лікувально-профілактичне забезпечення вихованців - 105464,00

-                   Одяг, взуття, постільна білизна та вбрання до свят – 141098,00

-                   Господарський інвентар. Забезпечення заходів з благоустрою території будівель дитячого будинку – 303431,82

-                   Автогосподарство дитячого будинку – 378092,00

-                   Побутова, комп’ютерна техніка та меблі для дитячого будинку – 118749,75

-                   Методичне забезпечення виховного процесу у дитячому будинку – 128882,00

-                   Поточні ремонтні роботи в будівлі дитячого будинку, спальному корпусі для старших вихованців – 233052,75

-                   Благодійна допомога Благодійного фонду «К» - 268771,00.

Головна мета діяльності дитячого будинку не змінилася – це забезпечити інтегральний результат процесу виховання, навчання і розвитку – особистісного та соціального, досягнення кожною дитиною вершин свого індивідуального розвитку за період перебування в дитячому будинку «Перлинка». Виховання людини, здатної адаптуватися у сучасному світі, знайти своє місце в житті, самостійно приймати рішення, виражати особисту думку та творчо мислити.

З проведеного аналізу діяльності дитячого будинку «Перлинка» за 2015 – 2016 навчальний рік та з метою досягнення головної мети діяльності дитячого будинку «Перлинка» визначена методична проблема на 2016 – 2017 навчальний рік: Особистісно – орієнтований підхід в розвитку та становленні ціннісних орієнтацій у вихованців дитячого будинку «Перлинка». через підвищення професійної компетентності педагогів,тому вирішення потребують наступні завдання:

-       удосконалення системи роботи з самоосвіти педагогів в дитячому будинку «Перлинка»;

-                     продовження формування у вихованців високого рівня духовно – моральних та патріотичних цінностей розвитку, засобами психолого – педагогічних технологій та підтримки суспільних інститутів, представниками соціального партнерства, які є носіями духовних цінностей;

-                     виховання фізично та соціально здорової дитини на основі комплексного використання всіх засобів виховно - оздоровчої, санітарно - просвітницької роботи з питань збереження і зміцнення здоров'я, пропаганди здорового способу життя та потреби у праці серед вихованців і персоналу дитячого будинку;

-                     сприяння поширенню проектних методів у вихованні дітей, з метою їх підготовки до самостійного професійного самовизначення та формування стійкої внутрішньої позиції особистості, спрямованої на самореалізацію та самоудосконалення в суспільстві;

-                     формування у вихованців відповідального ставлення до свого здоров’я, потреби трудитися, сумлінного та творчого ставлення до різних видів трудової діяльності;

-                     активізація роботи додаткової освіти, розвитку дитячого самоврядування, що сприяють самореалізації вихованців, вихованню соціально компетентної особистості;

 

 

Основна навчально-виховна діяльність дитячого будинку реалізується у шести напрямках:

  1. 1.Навчальний - розвиток потреби і мотивації до навчання, як основ механізму з формування навичок навчальної поведінки кожного вихованця і корекції його пізнавальної сфери.
  2. 2.Виховний - розвиток і корекція емоційно - вольової сфери як детермінанти поведінки, що організує фундаментальні особистісні процеси і поведінку вихованців, а також військово - патріотичні і культурно естетичне виховання.
  3. 3.Лікувально - профілактичний і спортивно - оздоровчий - організація навчання, побуту вихованця в охоронно - оздоровчому режимі, спортивних заходів, спрямованих на створення системи навичок, умінь, навичок з освоєння вихованцями "здорового способу життя".
  4. 4.Корекційно - розвиваючий - розробка і реалізація корекційно-розвивальних курсів, виховних годин та ін., Організація диференційованого та індивідуального підходу з метою надання кваліфікованої допомоги вихованцям.
  5. 5.Професійно-трудовий - формування навичок самообслуговування, господарсько-побутового та сільськогосподарської праці, профорієнтація.
  6. 6.Творчий - розвиток творчих здібностей вихованців в гуртках: «Ізостудія», «Декоративно-прикладне мистецтво», ательє, танцювальна студія, фольклорний ансамбль, комп'ютерні курси, курси англійської мови і т.д.

 

 

 

Зміст роботи

Терміни

Відповідальний

Підвищення кваліфікації педагогів

1.

Курси підвищення кваліфікації вихователів

По графіку

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

2.

Організація самоосвіти педагогів:

- Співбесіда за темою самоосвіти

- Розробка рекомендацій щодо складання плану роботи по самоосвіті

- Узагальнення досвіду. Складання портфоліо педагогів і фахівців дитячого будинку

- Проведення відкритих занять

- Організація взаємовідвідувань занять педагогів

- Забезпечення роботи сайту дитячого будинку "Перлинка" (щотижневе)

Вересень

 

 

Жовтень

 

 

По графіку

 

 

На протязі року

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

3.

Участь в районних та обласних методичних заходах: семінарах, конференціях і т.д.

На протязі року

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Атестація педагогічних кадрів

4.

Вивчення нормативних актів про порядок атестації педагогічних працівників

Вересень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

5.

Організація допомоги педагогам, які атестуються

На протязі року

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Організаційні заходи, робота педагогічного колективу дитячого будинку

Педагогічні ради

1.

- Аналіз роботи за літо 2016 року та перспективи і напрямки роботи педагогічного колективу на новий 2016 – 2017 навчальний рік, затвердження річного плану;

- Затвердження планів роботи спеціалістів та творчої групи;

Авторитет спеціаліста з розвитку дитини та його складові (досвід дитячого будинку «Перлинка»);

- Комплектування груп та кадрів дитячого будинку «Перлинка»

Серпень

Директор

Петрова С.М.,

 

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

2.

- Сучасні педагогічні технології, як засіб підвищення якості виховного процесу;

- Метод проектів, як засіб виховання дітей, підготовлених до самореалізації;

- Розвиток дитячого самоуправління, як засіб самореалізації вихованців;

- Самоосвіта педагогів

Листопад

Директор

Петрова С.М.,

 

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

3.

- Привласнення духовних цінностей;

- Духовно – моральне та патріотичне виховання – основні складові формування готовності вихованців до самореалізації;

- Атестація педагогів;

- Формування стійкої внутрішньої позиції особистості, спрямованої на самореалізацію та самоудосконалення

Лютий

Директор

Петрова С.М.,

 

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

4.

- Відповідальне ставлення до здоров’я та праці;

- Профорієнтаційна робота з вихованцями дитячого будинку «Перлинка»;

- Розширення соціальних зв’язків з суспільними інститутами – роботодавцями.

Травень

Директор

Петрова С.М.,

 

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Науково – методичні ради

1.

Психолого – педагогічні умови лідерської стратегії педагога, як шлях до самореалізації вихованця

Вересень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

2.

Використання сучасних виховних технологій – запорука росту професійної компетентності педагогів та формування готовності вихованців до особистісної та соціальної самореалізації

Квітень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Соціально – психолого – медико – педагогічний супровід вихованців

СПМП Консиліуми:

1.

Формування учбової мотивації вихованців та організація умов успішної реалізації

Вересень

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

2.

Міжособистісна взаємодія вихованців та педагогів

Січень

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

3.

Реалізація індивідуального маршруту вихованців

Квітень

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

 

 

Робота історичного музею «Поток времени» (семінари для дітей)

1.

Одесика. Цикл "забуті імена"

Артур Анатра і історія авіації

Серпень - Вересень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.

2.

Ізраїль Рухомовський. Тайна тіари царя Сайтаферна

Жовтень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.

3.

Іван Павлович Бларамберг – засновник Одеського археологічного музею

Листопад

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.

4.

Граф Михайло Михайлович Толстой, засновник станції швидкої допомоги і першої публічної бібліотеки

Грудень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.

Підготовка інформаційно-методичних матеріалів

1.

Організація виставки новинок періодичного науково-методичного друку

На протязі року

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.

2.

Оформлення підписки на науково-методичну літературу

 

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.

План екскурсій і відвідування музеїв Одеси в 2016-2017 навчальному році

1.

Екскурсія по Одесі з доцентом ОНУ ім. І.І. Мечнікова О.М. Луговим («Ангели»)

Вересень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

2.

Екскурсія в історико-краєзнавчий музей («Ангели»)

Вересень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

3.

Екскурсія на пам'ятник археології. Археологічно квест спільно зі студентами ОНУ ім. І.І. Мечникова («Ангели», «Фантазія»)

Вересень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

4.

Екскурсія по Одесі з доцентом ОНУ ім. І.І. Мечникова О.М. Луговим («Фантазія»)

Жовтень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

5.

Екскурсія в історико-краєзнавчий музей («Фантазія»)

Жовтень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

6.

Екскурсія в музей ім. Пушкіна. Участь в літературному конкурсі (поети)

Жовтень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

7.

Екскурсія по Одесі з доцентом ОНУ ім. І.І. Мечникова О.М. Луговим («Дівчата»)

Листопад

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

8.

Екскурсія в історико-краєзнавчий музей («Дівчата»)

Листопад

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

9.

Екскурсія по Одесі з доцентом ОНУ ім. І.І. Мечникова О.М. Луговим («Хлопці»)

Грудень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

10.

Екскурсія в історико-краєзнавчий музей («Хлопці»)

Грудень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

11.

Етнографічний музей ОНУ ім. Мечникова, свято «Андріївські вечорниці» («Дівчата», «Хлопці»)

Грудень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

12.

Етнографічний музей ОНУ ім. Мечникова, свято «Новорічні вечорниці» («Ангели», «Фантазія»)

Грудень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

13.

Екскурсія в археологічний музей («Ангели»)

Лютий

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

14.

Екскурсія в музей Одеського військового округу («Ангели»)

Лютий

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

15.

Екскурсія в археологічний музей («Фантазія»)

Березень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

16.

Екскурсія в музей Одеського військового округу («Фантазія»)

Березень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

17.

Екскурсія в археологічний музей («Хлопці»)

Квітень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

18.

Екскурсія в музей Одеського військового округу («Хлопці»)

Квітень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

19.

Екскурсія на пам'ятник археології

Археологічний квест, спільно зі студентами ОНУ ім. Мечникова («Дівчата», «Хлопці»)

Квітень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

20.

Екскурсія в археологічний музей («Дівчата»)

Травень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

21.

Екскурсія в музей Одеського військового округу («Дівчата»)

Травень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

22.

Екскурсія в музей палеозоології ОНУ ім. І.І. Мечникова («Ангели», «Фантазія»)

Травень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

23.

Екскурсія в музей палелеозоологіі ОНУ ім. І.І. Мечникова («Дівчата», «Хлопці»)

Червень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

24.

Екскурсія на авіазавод («Хлопці»)

Червень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

25.

Екскурсія в музей футбольної команди «Чорноморець» («Хлопці»)

Червень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

26.

Екскурсія в музей ім. Блещунова, оцінювання екскурсій, що проводяться студентами істфаку ОНУ ім. І.М. Мечникова («Дівчата»)

Липень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

 

 

 

 

 

Консультування

1.

Індивідуальне консультування по запитам педагогів

На протязі року

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

2.

Групові консультації

- планування виховної роботи в дитячому будинку

 

- діти – вихователі – вчителі – трикутник взаємної довіри (форми взаємодії)

 

- виховання культурно – гігієнічних навиків, основ безпеки життєдіяльності вихованців. Форми роботи з дітьми по формуванню умінь і бажань створювати затишок і комфорт в приміщеннях групи

 

- емоційне благополуччя дитини в дитячому будинку

 

- професійне самовизначення вихованців дитячого будинку. Форми роботи з дітьми з економічного виховання

 

Вересень

 

Жовтень

 

 

 

Листопад

 

 

 

 

 

 

Листопад

 

 

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

 

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

 

Лікар-педіатр

Єлісєєва Л.Г.

 

 

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

 

Педагог – організатор

Кунчева Я.В.

3.

 

 

 

 

 

Консультації по запиту

(Теми: агресія, тривожність, особливості розвитку, організація навчальної діяльності, психофізіологічні вікові особливості, міжособистісні відносини, статеве виховання, формування цінностей і т.д.)

 

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

4.

Авторитет вихователя як педагогічний феномен.

 

 

Вересень

 

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

5.

Шляхи завойовування авторитету педагога

 

Листопад

 

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

6.

Педагогічна техніка та педагогічна майстерність як базові рівні -професійного розвитку вчителя.

 

- Система технологічних знань як важливий показник педагогічної майстерності вихователя

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Жовтень

 

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

7.

- Роль дитячого самоврядування для становлення особистості вихованця

- Загартування лідерських позицій вихованців у дитячому самоврядуванні

 

Гудень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

8.

- Вдосконалення духовно-моральних цінностей особистості вихованця.

- Концептуальні засади формування духовності особистості вихованця

 

Січень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

9.

- Система роботи з корекції, розвитку та збереження здоров’я вихованців

- Професійне самовизначення вихованця в сучасних умовах.

 

Лютий

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

10.

- Організаційна структура системи професійної орієнтації вихованців дитячого будинку

- Заходи щодо реалізації організації системної профорієнтаційної роботи в дитячому будинку.

 

Квітень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

 

 

 

 

Організація навчальної діяльності

1.

Створити творчу групу консультантів по навчальним предметам

Вересень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

 

 

 

 

2.

Відвідувати батьківські збори, уроки в школі з метою вивчення роботи вихованців на заняттях, їх індивідуальних особливостей шляхом спостереження. Роз'яснення вчителям індивідуальних особливостей кожної дитини. Надавати допомогу вчителям і з'ясовувати негативні вчинки вихованців в школі

На протязі року

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.,

Педагог – організатор

Кунчева Я.В.

3.

Здійснювати постійний контроль виконання домашнього завдання, не допускати уходу з самопідготовки з невивченими уроками

Кожен день

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л., Педагог – організатор

Кунчева Я.В.

4.

Проводити огляд - конкурс зошитів, щоденників, підручників і навчальних приладь

1 раз на четверть

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

5.

Здійснювати контроль за вихованцями, які схильні к уходу з занять

Регулярно

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

6.

Проведення інформаційних годин

1 раз на місяць

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

7.

Підбивання підсумків успішності на зборах

1 раз в тиждень/по п’ятницям

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

8.

Лінійка по підсумкам успішності за четверть

1 раз в четверть

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

9.

Формування "Скарбнички педагогічних ідей і знахідок"

На протязі року

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

10.

Формування банку даних:

- Про педагогічних працівників дитячого будинку

- Про програмно-методичному забезпеченні навчально-виховного процесу

11.

Підготовка звітів, довідок за підсумками проведення оглядів, конкурсів, тематичного контролю

На протязі року

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Педагог – організатор

Кунчева Я.В.

12.

Збір і аналіз інформації про стан навчально-виховного процесу в дитячому будинку:

- Вивчення рівня вихованості дітей;

- Проведення моніторингу з освоєння програми

 

"Твій успіх - в твоїх руках"

 

- Вивчення професійних труднощів і інтересів педагогів (спостереження, анкетування, тестування, співбесіда)

Вересень – травень

 

 

 

 

 

На протязі року

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

 

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

 

 

Педагог – організатор

Кунчева Я.В.

13.

Створення нормативних документів, методичних рекомендацій з організації роботи:

- Розробка положень про конкурси;

- Створення інформаційної бази про передовий педагогічний досвід;

- Систематизація роботи по організації і впровадженню внутрішнього контролю

На протязі року

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Педагог – організатор

Кунчева Я.В.

Просвітницька робота з педагогами:

1.

Семінари з елементами тренінгу:

 

"Конфлікти - шкода чи користь?" Способи вирішення конфліктів. Медіація як метод трансформації конфлікту

Вересень

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

2.

 

"Медіація. Продовження"

Жовтень

3.

 

"Кола довіри. Коло цінностей"

Листопад

4.

 

"Емоційне вигоряння. Психологічне здоров'я педагога - запорука психологічного здоров'я дитини. Коло відновлення ресурсів"

Грудень

5.

 

"Тематичний коло" Підбиття підсумків першого півріччя. Успіхи і труднощі "

Січень

6.

"Формування цінностей у вихованців. Відповідальність"

Лютий

7.

"Авторитет педагога"

Березень

8.

"Спілкування за принципом" рівний - рівному "

Квітень

9.

"Роль прихильності у вихованні дітей. Травми прихильності"

Травень

Організація виховної роботи

 

Провести поглиблений медичний огляд (диспансеризація)

Вересень - Листопад

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.

 

Екран здоров'я кожної дитини

Вересень

Вихователі

 

Організувати участь вихованців у роботі спортивних секцій та гуртків

За розкладом

Інструктор з фізкультури

Костюшко О.Л.

 

Провести бесіди зі статевого виховання

На протязі року

 

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.

 

Огляд санітарного та естетичного стану груп

1 раз на місяць

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.

 

Проводити з групами "Час здоров'я" (ігри, прогулянки на свіжому повітрі)

Кожен день

Вихователі та сестри медичні

 

Щодня проводити ранкову зарядку

Постійно

Вихователі

 

Підготувати та провести змагання:

- З настільного тенісу

- З шашок та шахів

- З волейболу

- по футболу

В період осінніх та зимових канікул

Інструктор з фізкультури

Костюшко О.Л.

 

Походи та екскурсії на природу, трасу здоров'я

1 раз в місяць

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.

Інструктор з фізкультури

Костюшко О.Л.

 

 

Спортивні ігри і веселі старти

По плану роботи

Інструктор з фізкультури

Костюшко О.Л.

 

Брати активну участь у спортивних змаганнях шкіл, району та міста

По графіку

Інструктор з фізкультури

Костюшко О.Л.

 

Дні здоров'я

1 раз на місяць

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.

Інструктор з фізкультури

Костюшко О.Л.

Ціннісне ставлення до себе

1.

Організувати і провести бесіди щодо шкідливого впливу на організм дитини тютюну, наркотиків і алкоголю

За планом ради профілактики

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Сестри медичні

2.

Організувати проведення свята «День здоров’я»

Вересень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Інструктор з фізкультури

Костюшко О.Л.

Вихователі груп

3.

Бесіди з вихованцями «Чистота – запорука здоров’я»

Вересень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Сестри медичні

4.

Забезпечити дотримання вихованцями правил особистої гігієни, підтримання порядку в групі

Протягом навчального року

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Сестри медичні

5.

Організувати конкурс на кращий малюнок на тему: «Безпека дорожнього руху»

Вересень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Керівник гуртка

Морозова І.Г.

6.

Для реалізації державної програми «Репродуктивне здоров’я нації» провести Інформаційну лінійку: до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом «Зупинемо СНІД, поки він не зупинив нас»

Грудень

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.,

Сестри медичні

7.

Проведення анкетування серед старших вихованців на тему: «Перевір свої знання про СНІД»

Грудень

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.,

Сестри медичні

8.

Урок здоров’я «Правда про куріння»

Січень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

9.

Бесіда «Про шкідливість куріння»

Лютий

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

10.

Організація вихованців до бесіди з сестрою медичною «Як запобігти захворюванням ОРЗ, грип»

Лютий

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.,

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Сестри медичні

11.

Акція «Зірка пам'яті»

Протягом року

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

12.

Бесіда «Подорож до країни Здоров’я»

Березень

 

13.

Година здоров’я «Твоє майбутнє в твоїх руках»

Травень

 

14.

Тематичне коло: «Ціннісне ставлення до себе»

Травень

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

Ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей

1.

До дня бібліотекаря «Книга-колодязь знань»

Вересень

 

2.

Забезпечити виконання вихованцями Правил поведінки

Протягом навчального року

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Вихователі груп

3.

Організація роботи до акції «Вчитель не повинен бути самотнім» - запрош. на свято вчителів

Жовтень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Вихователі груп

4.

Випуск вітальних стінгазет до Дня Вчителя

Жовтень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Керівник гуртка

Морозова І.Г.

5.

Акція Покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам

Жовтень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

6.

Виховна година, до Міжнародного дня інвалідів «Стежиною добра і милосердя»

Листопад

Вихователі груп

7.

Виховувати в дітей повагу до дорослих і однолітків

Протягом навчального року

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Вихователі груп

8.

Конкурс малюнків «Мій найкращий друг»

Грудень

Вихователі груп

9.

«Наш будинок рідний дім – всі ми дружні діти в нім» (подарунки до свята Миколая)

Грудень

Вихователі груп

10.

Конкурсно-розважальна програма «Міс Весна»

Березень

Вихователі груп

11.

Народні традиції та обряди «Магія Великодня»

Квітень

Вихователі груп

12.

Тематичне коло: «Ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей»

Травень

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

Ціннісне ставлення до праці

1.

Закріплення за групами території, постійне прибирання її вихованцями

Жовтень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

2.

Трудова акція «Допоможи пернатим друзям»

Жовтень

 

3.

Конкурс новорічних композицій, ялинкових прикрас, плакатів

Грудень

Вихователі груп,

Керівник гуртка

Морозова І.Г.

4.

Урок – презентація «Всі професії потрібні, всі професії важливі»

Січень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

5.

Творча акція «Сюрприз для жінок»

Березень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Керівник гуртка

Морозова І.Г.

6.

Диспут «Ким бути, чи яким бути?»

Квітень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

7.

Тематичне коло: «Ціннісне ставлення до праці»

Травень

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

 

 

Ціннісне ставлення до природи

1.

Операція озеленення груп «Створи собі красу і затишок»

Вересень

Вихователі груп,

Керівник гуртка

Морозова І.Г.

2.

Проведення заходу «Свято урожаю» та осінніх композицій «Золота осінь»

Вересень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

3.

Допомога зимуючим птахам – екологічна операція «Встанови годівничку»

Листопад

 

4.

Залучи вихованців до практичної діяльності, догляду за зеленими насадженнями, роботи на навчально-дослідній ділянці

Протягом навчального року

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

5.

День довкілля

Квітень

 

6.

Конкурс фотографій, малюнків, плакатів на тему: «Бережіть і творіть красу земну» до дня Землі

Квітень

Вихователі груп,

Керівник гуртка

Морозова І.Г.

7.

Міжнародний День Землі

Квітень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

8.

Міжнародний День без паління

Травень

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.

9.

Тематичне коло: «Ціннісне ставлення до природи»

Травень

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

Ціннісне ставлення до культури і мистецтва

1.

«Все починається із першого дзвінка!»

Вересень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Вихователі груп

2.

Святкова програма до Дня Працівників освіти

Жовтень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

3.

Випуски газети «Веселка»

Протягом року

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

4.

Урочиста лінійка «По Вкраїні з краю в край ходить святий Миколай»

Грудень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Вихователі груп

5.

Посиденьки «Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров’я»

Січень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Вихователі груп

6.

Святкова лінійка до Дня Святого Валентина

Лютий

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Вихователі груп

7.

«Дзвони ж нам дзвонику останній»

Травень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Вихователі груп

8.

Підготовка до дня дитинства

Травень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Вихователі груп

9.

Тематичне коло: «Ціннісне ставлення до культури і мистецтва»

Травень

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

1.

Проведення святкової лінійки до Дня Захисника України, дня українського козацтва

Жовтень

Вихователі груп

2.

Акція «Вшанування героїв, які відділи своє життя за Україну»

Протягом року

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

3.

Підготовка до випуску стінгазет до Дня укр. писемності «Моя ти мово калинова!»

Бесіда «Про мовний етикет»

Листопад

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.

4.

Година спілкування «Мистецтво володіти собою» (До Дня толерантності)

Листопад

Вихователі груп

5.

Фотоконкурс «Знай і люби свій рідний край»

Листопад

Вихователі груп

6.

Святковий захід до Дня Збройних сил України

Грудень

Вихователі груп

7.

Заходи вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

Протягом року

Вихователі груп

8.

Провести виховні години про навколишню природу: "Все менше навколишньої природи, все більше навколишнього середовища ..."

Протягом року

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.,

Завідувач бібліотекою

Чепельчук В.Г.,

Вихователі груп

9.

Провести виховні години про людей, звичаї, традиції інших народів

Протягом року

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.,

Завідувач бібліотекою

Чепельчук В.Г.,

Вихователі груп

10.

Діагностика моральних пріоритетів. Вивчення моральної вихованості

Вересень - Травень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.,

Завідувач бібліотекою

Чепельчук В.Г.,

Вихователі груп

11.

Тематичне коло: «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави»

Травень

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

Особистий розвиток

1.

Створення педагогічних умов для саморозвитку, самовираження кожної дитини. Створення "Портфоліо вихованця"

Вересень - Листопад

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Вихователі груп

2.

Залучити дітей в діяльність гуртків, секцій, в колективну творчу діяльність в дитячому будинку і при школі

На протязі року

Вихователі груп

3.

Організувати індивідуальні заняття, консультації з вихованцями з проблем розвитку, вивчення здібностей та інтересів дітей

На протязі року

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

4.

Провести Свята досягнень вихованців

В кінці навчальної четверті

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Корекційно – профілактична робота з вихованцями

1.

«Знайомтесь конфлікт» («Ангели» та «Фантазія»)

Вересень, Жовтень

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

2.

«Проженемо гнів». Тренінг самореалізації («Ангели» та «Фантазія»)

Листопад – Лютий

3.

«Давайте жити дружно». Тренінг співпраці («Ангели» та «Фантазія»)

Березень - Травень

4.

«Конфліктологія. Як сваритися з користю» («Дівчата» та «Хлопці»)

Вересень, Жовтень

5.

«Тренінг асертивної поведінки» («Дівчата» та «Хлопці»)

Грудень - Травень

Трудове виховання. Профорієнтація

1.

Реалізація програми "Твій успіх - в твоїх руках!"

На протязі року

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

2.

Організувати професійні проби (в рамках програми)

Квітень – Травень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

3.

Вихователям залучати вихованців до ремонтних робіт кімнат, меблів і ремонту свого одягу

Постійно

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Вихователі груп

4.

Привчати дітей до самообслуговування (прибирання кімнат, чергування по їдальні, приготування їжі, заготівля овочів на зиму)

Постійно

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.,

Вихователі груп

5.

Залучати вихованців до прибирання та благоустрою території

Кожен день

Вихователі груп

6.

Проводити бесіди про роль праці в житті людини, про людей праці

На протязі року

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.,

Завідувач бібліотекою

Чепельчук В.Г.,

Вихователі груп

7.

Підготувати альбом про сучасні професії "У світі професій"

Лютий

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

8.

Організувати екскурсії в обрані вихованцями професійні навчальні заклади, відвідати Дні відкритих дверей

Березень - Квітень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

9.

Участь у благоустрої "Вахта пам'яті" пам'ятників

Квітень – Травень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

10.

Працевлаштування вихованців на літній період

Травень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

11.

Конкурс на кращу квіткову клумбу

Травень -   Серпень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

12.

Організація трудової бригади вихованців

Травень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

 

 

 

 

Правове виховання

1.

Планування і коригування роботи з профілактики правопорушень спільно з інспектором ПДН

Січень

Юрисконсульт

Нейченко Г.В.

Профілактична робота спільно з інститутом внутрішніх справ

1.

Інститут МВС профілактика

 

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

 

Рада профілактики по попередженню асоціальної поведінки та правопорушень

1.

Профілактика правопорушень

Вересень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

2.

Профілактика захворювання ВІЛ та СНІД

Грудень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

3.

Профілактика формування шкідливих звичок

Лютий

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

4.

Профілактика проявів ксенофобії та шовінізму

Травень

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Адміністративно – господарча робота

1.

Оформлення наказів з основної діяльності. Складання графіка роботи педагогічних працівників та розкладу виховних заходів

Серпень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

2.

Оглядовий контроль:

Оформлення навчальних та ігрових приміщень, матеріально – технічну готовність до навчального року

Серпень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Заст. директора з ГР Черних В.С.

3.

Нарада при директорі: «Забезпечення виконання заходів з охорони праці та інструкцій з охорони життя та здоров’я вихованців. Правила внутрішнього трудового розпорядку»

Вересень

Директор

Петрова С.М.

4.

Тематичний контроль:

«Заходи з організацій дитячого самоуправління»

Вересень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

5.

Нарада при заступнику директора з НВР «Організація самоуправління дитячого колективу. Вибори ради дитячого колективу дитячого будинку «Перлинка»

Жовтень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

6.

Оглядовий контроль:

«Лікувально – профілактичні заходи – система роботи з укріплення фізичного здоров’я вихованців»

Жовтень

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.

7.

Оперативна нарада: «Результати диспансеризації вихованців й профілактико – оздоровчі заходи дитячого будинку»

Жовтень

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.

8.

Тематичний контроль:

«Проектна діяльність – виховна технологія»

Жовтень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

9.

Нарада при директорі: «Виконання законодавства з соціального захисту дітей – сиріт. Контроль за рухом коштів на рахунках дітей»

Листопад

Юрисконсульт

Нейченко Г.В.

10.

Оглядовий контроль:

«Підготовка до зимового періоду. Виконання санітарно – гігієнічних норм в закладі»

Листопад

Заст. директора з ГР Черних В.С.,

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.

11.

Нарада при заступнику директора з НВР: «Організація виховної роботи в закладі. Контроль за успішністю в школах»

Листопад

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

12.

Тематичний контроль:

«Самоосвіта педагогів – складова росту професійної компетентності»

Листопад

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л,

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

13.

Оперативна нарада: «Організація та підготовка до новорічних свят та дозвілля на зимових канікулах»

Грудень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Заст. директора з ГР Черних В.С.

14.

Виробнича нарада: «Аналіз захворюваності за І півріччя. Медико – педагогічний контроль за фізичним розвитком дітей»

Грудень

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.

15.

Оглядовий контроль:

«Заходи збереження здоров’я. Самообслуговування та гігієна»

Грудень

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.

16.

Тематичний контроль:

«Авторітет вихователя»

Грудень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л,

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

17.

Нарада при директорі: «Духовно – моральні цінності вихователя – запорука успішного виховання дітей - сиріт»

Січень

Директор

Петрова С.М.

18.

Тематичний контроль:

«Організація харчування дітей відповідно до санітарно – гігієнічних норм»

Січень

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.,

Сестра медична з дієтичного харчування

Віннікова О.А.

19.

Оглядовий контроль:

«Технології виховання стійкої внутрішньої мотивації»

Січень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

20.

Нарада при заступнику директора з НВР: «Організаційні заходи з додаткової освіти. Успіхи та труднощі у вихованні, засобами додаткової освіти»

Лютий

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

21.

Оглядовий контроль:

«Повітряний, тепловий режим в дитячому будинку. Медико – педагогічний контроль за руховою активністю дітей»

Лютий

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.,

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.

22.

Тематичний контроль:

«Духовно – моральне та патріотичне виховання в дитячому будинку»

Лютий

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

23.

Оперативна нарада: «Активізація діяльності педагогів по використанню сучасних методик, які пропагують здоровий спосіб життя, виховання потреби вести здоровий спосіб життя»

Березень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.

24.

Оглядовий контроль:

«Організація та проведення самопідготовки учнів. Взаємозв’язок вихователів та вчителів»

Березень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

25.

Тематичний контроль:

«Відповідальне ставлення до здоров’я. Моніторинг фізичного та психічного розвитку дітей»

Березень

Лікар – педіатр

Єлісєєва Л.Г.,

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

26.

Нарада при директорі: «Професійне самовизначення вихованців та трудове виховання»

Квітень

Директор

Петрова С.М.

27.

Оглядовий контроль:

«Профілактична робота з вихованцями щодо табакокуріння, алкоголізму та порушення законів»

Квітень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

28.

Тематичний контроль:

«Формування потреби у праці, як цінності в житті. Сприяння професійному самовизначенню»

Квітень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.,

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

 

 

 

 

Додаток №1

План наступності в роботі

між ОНВК «Гармонія»

та дитячого будинку «Перлинка»

на 2016 – 2017 навчальний рік

Організаційно – методична робота

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

1

Участь вихованців в урочистій лінійці з нагоди Свята знань.

1 вересня

Заст.дир. з НВР Колисниченко Ю.Л., вихователі

Практичний психолог ДБ «Перлинка»

Семенюк А.Ю.

Педагог організатор

Кунчева Я.В

2

Організація відвідування в школі гуртків.

 

вересень

Заст.дир. з НВР Колисниченко Ю.Л.,

Практичний психолог ДБ «Перлинка»

Семенюк А.Ю.

Педагог організатор

Кунчева Я.В

3

Контроль адоптації вихованців до школи.

(п’ятикласники)

вересень жовтень

 

заступник з НВР Колесниченко Ю.Л., практичні психологи, Завуч НВК початкової школи Уманська А.Ю

Завуч НВК середньої школи Ткач Л.Л

4

Ознайомлення з внутрішнім розпорядком і розкладом занять НВК «Гармонія»

 

Директор НВК «Гармонія» Бурдейна І.Д.

директор

Петрова С.М

5

Круглий стіл «Особистісні особливості вихованців ОКНЗ «ДБ «Перлинка» (п’ятикласники)

 

 

 

 

жовтень

 

Практичний психолог ДБ «Перлинка»

Семенюк А.Ю.

 

шкільні практичні психолог

6

Консультації для вчителів НВК «Гармонія» " Особливості афективно-вольової сфери депривованих дітей»

листопад

Практичний психолог ДБ «Перлинка»

Семенюк А.Ю.

вчителі

7

Консультації для вчителів НВК «Гармонія» - «Особливості міжособистісної взаємодії депривованих дітей».

 

листопад

Практичний психолог ДБ «Перлинка»

Семенюк А.Ю.

вчителі

8

Взаємовідвідування занять та уроків в дитячому будинку "Перлинка" та НВК «Гармония»,за додатковим графіком.

грудень

січень

вчителі, вихователі

9

Організація«Свято гімназиста» на базі НВК «Гармония»

грудень

Середня школа НВК«Гармония»

10

Організаціясумісного свята на базі ОКНЗ ДБ «Перлинка» «Що?Де?Коли?» .

грудень

Заст.дир. з НВР Колисниченко Ю.Л.

13

День народження ОКНЗ ДБ «Перлинка» Святковий концерт та дискотека в ОКНЗ ДБ «Перлинка» Запрошення однокласників

з НВК "Гармонія"

січень

Заст.дир. з НВР Колисниченко Ю.Л.

16

Проведення екскурсій в Музейному комплексі ОКНЗ ДБ «Перлинка» для учнів НВК "Гармонія"

лютий

березень

Педагог організатор

Кунчева Я.В

 

 

 

 

 

Організація сумісного свята на базі ОКНЗДБ «Перлинка» «V Малі олімпійські ігри ». Запрошення однокласників з НВК "Гармонія"

травень

Заст.дир. з НВР Колесниченко Ю.Л.

 

Зрізи знань дітей на кінець 2016-2017 навчального року

травень

Заст.дир. з НВР Колесниченко Ю.Л.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток №2

План роботи з «Одеською спеціальною школою – інтернатом № 88

Організаційно – методична робота

Зміст роботи

Термін виконання

Відповідальний

1

Участь вихованців в урочистій лінійці з нагоди Свята знанья.

1 вересня

Заст.дир. з НВР Колесниченко Ю.Л., вихователі

3

Психолого-педагогічний супровід вихованців ОКНЗДБ «Перлинка» які навчаються в школи – інтернат № 88

вересень

заступник з НВР Колесниченко Ю.Л., практичні психологи

Завуч по ВР Обухова С.А. Завуч по НР Зубко О.Г.

4

Контроль вихованців ОКНЗ ДБ «Перлинка» За   поведінкою та навчанням.

вересень жовтень

 

заступник з НВР Колесниченко Ю.Л., практичні психологи,

Завуч по ВР Обухова С.А. Завуч по НР Зубко О.Г.

5

Ознайомлення з внутрішнім розпорядком і  розкладом занять школи– інтернат № 88

 

 

Директор Мельниченко М.В..,

директор Петрова С.М

6

Консиліум «Социалізція  вихованців дитячого будинку на базі школи – інтернат № 88»

 

 

 

жовтень

 

практичні психолог ДБ «Перлинка»

Семенюк А.Ю

шкільні практичні психологи

 

Проведення екскурсій в Музейному комплексі ОКНЗ ДБ «Перлинка» для учнів " школи– інтернат № 88

жовтень

 

Вихователі:Дроган О.П.,

Педагог організатор

Кунчева Я.В

7

Консультації вчителів школи – інтернат № 88– нові умов шкільного життя: Вдосконалення духовно-моральних цінностей   особистості вихованців дитячого будинку.

 

листопад

Вихователі, практичний психолог ДБ «Перлинка»

Семенюк А.Ю

Педагог організатор

Кунчева Я.В

8

Круглий стіл:" Система роботи з корекції, розвитку та збереження психологічного здоров’я вихованців"

грудень

 

Семенюк А.Ю

Вчителі школи– інтернат № 88

9

Взаємовідвідування занять уроків в дитячому будинку "Перлинка" в школи– інтернат № 88,за додатковим графіком.

Круглий рік

вчителі, вихователі

10

Організація сумісного свята на базі ОКНЗ ДБ «Перлинка» «Що?Де?Коли?» ».

грудень

Заст.дир. з НВР Колисниченко Ю.Л.

 

Проведення екскурсій в Музейному комплексі ОКНЗ ДБ «Перлинка» для учнів " школи– інтернат № 88

Лютий

Вихователі:Волкова І.М.

Сокольникова С,О.

Іванова С.В

 

День народження ОКНЗ ДБ «Перлинка» Святковий концерт та дискотека в ОКНЗ ДБ «Перлинка» Запрошення однокласників школи– інтернат № 88

січень

Заст.дир. з НВР Колисниченко Ю.Л.

 

Організація сумісного свята на базі ОК НЗДБ «Перлинка» «V Малі олімпійські ігри ». Запрошення однокласників з школи– інтернат № 88

травень

Заст.дир. з НВР Колесниченко Ю.Л.

 

Проведення екскурсій в Музейному комплексі ОКНЗ ДБ «Перлинка» для учнів " школи– інтернат № 88

жовтень

 

Вихователі:Маглевана Т.А.,Горчакова

Іванова С.В

 

 

Зрізи знань дітей на кінець 2016-2017 навчального року

травень

 

 

 

Організаційно - педагогічна робота (зустрічі з вчителями та

вихователями школи– інтернат)

 

 

 

Хмельницкая О.В.

Логопед

1 раз у неділю

 

Кунчева Я.В

Педагог організатор

1 раз у дві неделі (кожну другу неделю)

 

 

 

Семенюк А. Ю.

Психолог

1 раз у дві неделі (кожну третю неделю)

 

Колесниченко Ю. Л.

Заступник директора з НВР

1 раз у місяць

План екскурсій і відвідування музеїв Одеси в 2016-2017 навчальному році

План екскурсій і відвідування музеїв Одеси в 2016-2017 навчальному році

1.

Екскурсія по Одесі з доцентом ОНУ ім. І.І. Мечнікова О.М. Луговим («Ангели»)

 

Екскурсія в історико-краєзнавчий музей («Ангели»)

 

Екскурсія на пам'ятник археології. Археологічно квест спільно зі студентами ОНУ ім. І.І. Мечникова («Ангели», «Фантазія»)

 

Екскурсія по Одеській області Василівка – Троіцьке – Каменка – Біляєвка по старов. церквах, памятках («Ст. хлопці та дівчата»).

 

«День здоров’я» змагання по тенису в Петродолині (зборна команда)

Вересень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Інструктор з фізкультури

Костюшко О.Л.

2.

Екскурсія по Одесі з доцентом ОНУ ім. І.І. Мечникова О.М. Луговим («Фантазія»)

 

Екскурсія в історико-краєзнавчий музей («Фантазія»)

 

Екскурсія в музей ім. Пушкіна. Участь в літературному конкурсі (поети)

 

Екскурсія по Одеській області Усатово – Нерубайськє – Хол. Балка по старов. церквах, памятках («Ангели» «Фантазія»).

 

Екскурсія в музей вболівальників футболу та на алею історії футболу

(Ст. хлопці та «Ангели»)

 

Відвідування Одеської обласної філармонії до її 85-річчя «Ми в храмі музики відзначимо юбілей» ( Ст. хлопці та дівчата»)

 

Велоралі «Партизан» катакомбы – Нерубайське

(«Ангели», «Фантазія»)

 

Відвідування фотовиставки Юрія Бершадського

(Ст. хлопці та дівчата)

 

Екскурсія в Одеський Будинок вчених (Ст. хлопці та дівчата)

 

Виїзд до кінотеатру Сіті-центру на перегляд мультфильма «Никита Кожемяка» («Ангели», «Фантазія»)

Жовтень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Керівник гуртка

Морозова І.Г.

3.

Екскурсія до аэродрому кордонных військ «Шкільний» (Ст. хлопці та дівчата)

 

Екскурсія до аэродрому кордонных військ «Шкільний» («Ангели», «Фантазія»)

 

Відвідування Одеської обласної філармонії «Музей музичних інструментів» (Ст. хлопці та дівчата)

 

Екскурсія по Одесі з доцентом ОНУ ім. І.І. Мечникова О.М. Луговим («Дівчата»)

 

Екскурсія в історико-краєзнавчий музей («Дівчата»)

 

Листопад

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

4.

Екскурсія по Одесі з доцентом ОНУ ім. І.І. Мечникова О.М. Луговим («Хлопці»)

 

Відвідування Одеської обласної філармонії «Захоплююча музична подорож» («Ангели», «Фантазія»)

 

Екскурсія в історико-краєзнавчий музей («Хлопці»)

 

Етнографічний музей ОНУ ім. Мечникова, свято «Андріївські вечорниці» («Дівчата», «Хлопці»)

 

Етнографічний музей ОНУ ім. Мечникова, свято «Новорічні вечорниці» («Ангели», «Фантазія»)

 

Відпочинок в Трускавцях (Ст. хлопці та дівчата) катання на лижах

Грудень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Інструктор з фізкультури

Костюшко О.Л.

5.

Екскурсія в археологічний музей («Ангели»)

 

Відвідування Одеської обласної філармонії «Композитори – дітям» («Ангели», «Фантазія»)

 

Екскурсія в музей Одеського військового округу («Ангели»)

Лютий

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

6.

Екскурсія в археологічний музей («Фантазія»)

 

Відвідування Одеської обласної філармонії «Світлішає смуток, коли квітнуть квіти» («Ангели», «Фантазія»)

 

Екскурсія в музей Одеського військового округу («Фантазія»)

Березень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

7.

Екскурсія в археологічний музей («Хлопці»)

 

Відвідування Одеської обласної філармонії «Чорно-білих клавіш стрімкий політ» (Ст. хлопці та дівчата)

 

 

Екскурсія в музей Одеського військового округу («Хлопці»)

 

Екскурсія на пам'ятник археології

 

Археологічний квест, спільно зі студентами ОНУ ім. Мечникова («Дівчата», «Хлопці»)

Квітень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

8.

Екскурсія в археологічний музей («Дівчата»)

 

Екскурсія в музей Одеського військового округу («Дівчата»)

 

Екскурсія в музей палеозоології ОНУ ім. І.І. Мечникова («Ангели», «Фантазія»)

 

Екскурсія до Білгород-Дністровської фортеці

(«Ангели», «Фантазія»)

 

Зірниця («Ангели», «Фантазія»)

Травень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

       9.

Зірниця (Ст. хлопці та дівчата)

 

Екскурсія в музей палезоологіі ОНУ ім. І.І. Мечникова («Дівчата», «Хлопці»)

 

Екскурсія на авіазавод («Хлопці»)

 

Екскурсія в музей футбольної команди «Чорноморець» («Хлопці»)

 

Відпочинок у кемпінг-місті Рибаковка 14 днів

(«Ангелі», «Фантазія»)

 

 

 

 

 

Червень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Інструктор з фізкультури

Костюшко О.Л.

    10.

Відпочинок у кемпінг-місті Рибаковка 14 днів

(Ст. хлопці та дівчата)

 

Екскурсія в музей ім. Блещунова, оцінювання екскурсій, що проводяться студентами істфаку ОНУ ім. І.М. Мечникова («Дівчата»)

 

Рибалка (Ст. хлопці та дівчата)

 

Рибалка («Фантазія», «Ангели»)

 

Відпочинок в Ворохті 10 днів («Фантазія», «Ангели»)

Липень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Інструктор з фізкультури

Костюшко О.Л.

11.

Відпочинок в Ворохті 10 днів (Ст. хлопці та дівчата)

 

Відвідування дельфінарію «Немо»

(«Фантазія», «Ангели»)

 

Відвідування дельфінарію «Немо»

(Ст. хлопці та дівчата)

 

Відвідування аквапарку «Одесса» («Фантазія», «Ангели»)

 

Відвідування аквапарку «Одесса» (Ст.хлопці та дівчата)

Серпень

 

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Інструктор з фізкультури

Костюшко О.Л.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор

Одеського комунального

навчального закладу

«Дитячий будинок «Перлинка»

 

_______________ С.М.Петрова

 

 

Графік засідань

Ради профілактики по попередженню асоціальної поведінки та правопорушень серед вихованців Одеського комунального навчального закладу «Дитячий будинок «Перлинка» на 2016-2017 навчальний рік

 

Мета: попередження протиправної поведінки вихованців дитячого будинку, профілактика куріння та вживання алкогольних, токсичних і наркотичних речовин, профілактика травматизму, аморальної поведінки вихованців.

 

 

Тема засідання

Термін

1.

Профілактика правопорушень

Вересень

2.

Профілактика захворювання ВІЛ та СНІД

Грудень

3.

Профілактика формування шкідливих звичок

Лютий

4.

Профілактика проявів ксенофобії та шовінізму

Травень

План Ради профілактики на 2016 – 2017 р.н.

 

 

Тематика засідання

Дата

Відповідальний

 

     1.

Профилактика порушень правил дорожнього руху

Вересень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

 

     2.

Профилактика формування шкідливих звичок

Жовтень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Лікар-педіатр

Єлісєєва Л.Г.

 

     3.

Профилактика дитячих крадіжок

Листопад

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

Юристконсульт

Нейченко Г.В.

 

     4.

Профилактика порушень правил пожежної безпеки

Грудень

Завідувач бібліотеки

Чепельчук В.Г.,

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

 

     5.

 

Профилактика аморальної поведінки

Січень

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

Юристконсульт

Нейченко Г.В.

 

     6.

Профилактика захворювань на ВІЛ та СНІД

Лютий

Заст. директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Лікар-педіатр

Єлісєєва Л.Г.

 

       7.

Профилактика проявів ксенофобії та шовінізму

Березень

Заст. директора з НВР

Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Практичний психолог

Семенюк А.Ю.

 

     8.

Профилактика правопорушень

Квітень

Заст. директора з НВР

Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Юристконсульт

Нейченко Г.В.

 

     9.

Профилактика травматизму

Травень

Заст. директора з НВР

Колесниченко Ю.Л.

Педагог-організатор

Кунчева Я.В.

Лікар-педіатр

Єлісєєва Л.Г.

 

Голова Ради профілактики

 

 

____________________

 

 

Планирование

«ПОГОДЖЕНО» Директор                                                                                                                 «ЗАТВЕРДЖЕННО» директор

департаменту освіти                                                                                                                                                         Петрова С.М.

та науки Одеської міської                                   

ради  Буйневич О.В.

«Погоджено» Головний

 державний санітарний лікар

  м. Одеси І.М.Кліментьєв

 

 

 

 

 

ПЛАН РОБОТИ

ОДЕСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО

ЗАКЛАДУ

«ДИТЯЧИЙ БУДИНОК «ПЕРЛИНКА»

ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

На літній період

(2016 «СХВАЛЕНО   на педраді 30.05.2016

                                                

 

 

 

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ

НА ПЕРІОД

ЛІТНЬОГО ОЗДОРОВЛЕННЯ:

  1. 1.Забезпечити оздоровлення та загартування дітей використовуючи цілющий вплив природних факторів.
  2. 2.Реалізувати систему заходів направлених на оздоровленя й фізичний розвиток дітей.
  3. 3.Ознайомити дітей з правилами  безпечної та обачної поведінки в літній період , сформувати навички виваженої поведінки в ситуації небезпеки.
    1. 4.Організувати трудову діяльність дітей як в межах дитячого будинку та за ними. З дітьми підліткового віку, трудову діяльність спрямувати в профорієнтаційному напрямку.

ЗМІСТ РОБОТИ

Терміни виконання

Відповідальні

Організаційно педагогічна робота

Перевести роботу комунального навчального закладу на літній режим:

- перебування  дітей на свіжому повітрі;

- проведення занять згідно літнього розкладу;

- організація питного режиму, додаткового сніданку;

- проведення загартовуючих  заходів.

01.06 – 31.08.2016

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Лікар педіатр

 Єлисєєва Л.Г.

Заходи до міжнародного «Дня захисту дітей»:

-         концерт присвячений міжнародному дню захисту дітей в Д/Б.

-         участь  в міський концертній програмі присвяченій «Дню захисту дітей»

 

 

-          Малі Олімпійські ігри

 

   

    

 

 

31.05.2016

 

1.06.2016

 

 

01.06.2016 по

03.06.2016

 

 

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

 

 

Соціальний педагог Семенюк А.Ю.

 

 

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Інструктор з спорту

Костюшко О.Л

 

 

 

Організувати роботу педагогічного колективу, щодо літніх розваг дітей

01.06 – 31.08.2016

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л

Соціальний педагог Семенюк А.Ю..

Організувати трудову діяльність дітей дошкільного, молодшого та старшого дошкільного віку на території  дитячого будинку та за її межами:

-         робота в теплиці;

-         прибирання території дитячого будинку;

-         догляд за квітниками на території дитячого будинку;

-         догляд за тваринами;

-         догляд за власними речами та своїми кімнатами;

-         праця за межами дитячого будинку та профорієнтаційна діяльність. (згідно плану трудової діяльності за межами дитячого будинку що додається).

Червень

Липень

Серпень

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Соціальний педагог  Семенюк А.Ю.

Організувати подорожі та екскурсії для дітей усіх вікових груп                            (розділ: «Робота з дітьми»)

06.06 2016– 26.08.2016

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Соціальний педагог  Семенюк А.Ю.

Скласти та погодити план спільної роботи дитячого будинку «Перлинка» та школи  на 2016-2017  навчальний рік

Серпень

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

 

З метою покращення рівня знань дітей з англійської мови, організувати гурток  з вивчення англійської мови для дітей молодшого та старшого шкільного віку

Червень

Липень

Серпень

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Соціальний педагог  Семенюк А.Ю.

Провести інструктаж з педагогами з потань запобігання дитячого травматизму та сонячних опіків

Червень

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Методична робота

Провести засідання педагогічної ради на тему «Підсумки літнього оздоровлення дітей , результати роботи з дітьми за літній період»

-         провести аналіз виконання рішень попередньої педради;

-         підсумки оздоровлення дітей;

-         аналіз трудової діяльності в літній період;

-         готовність до нового навчального року;

-         затвердження плану роботи на 2016-2017  навчальний рік.

Серпень

Директор КНЗ ДБ «Перлинка» Петрова С.М.

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Лікар педіатр Єлисєєва Л.Г.

Соціальний педагог  Семенюк А.Ю.

Провести методичні години на теми:

-          Обережно кліщі

-         Перша допомога при отруєннях грибами та отруйними рослинами;

-         Особливості організації трудової діяльності  дітей підліткового віку в умовах дитячого будинку;

-         «Коли гра не доводить до добра» чи як навчити дітей способам регулювання власної безпечної поведінки під час ігрової діяльності  на прогулянці.

-         Перша долікарська допомога під час носової кровотечі.

-         Підвищення рухової активності, ознаки перевтоми у дітей та шляхи її подолання.

-         Укуси комах. Як допомогти небезпечним наслідкам.

Червень

Липень

Серпень

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Лікар педіатр Єлисєєва Л.Г.

Провести консультації з педагогами на теми:

- Загартування дітей в літній період.

- Тепловий та сонячний удар, профілактика та перша допомога.

- Організація дозвілля дітей в літній період.

- Організація ранкових походів до моря, плавання в морі.

- Збагачення дитячого раціону харчування. 

Червень

Липень

Серпень

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Лікар педіатр Єлисєєва Л.Г.

Практичний психолог   Семенюк А.Ю.

Підготувати методичні рекомендації  з:

- організації самостійної діяльності дітей;

- організації та проведення свят та розваг;

- проведення екскурсій та виїздів дітей за межі дитячого будинку.

 

Червень

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Практичний психолог   Семенюк А.Ю.

Підготувати добірку фільмів та мультфільмів для перегляду у літньому кінозалі д\б  дітей різних вікових груп.

Червень

.

Практичний психолог   Семенюк А.Ю.

Організувати роботу творчої групи з питань планування роботи на 2016-2017 навчальний рік.

06.06 2016– 26.08.2016

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Провести аналіз та корективи перспективних планів тематичних інтегрованих міні проектів для дітей дошкільного віку на 2015-2016 навчальний рік

Серпень

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Вивчення стану освітнього процесу

Попереджувальний контроль з питань:

- організація прогулянки;

- дотримання режиму дня;

- систематичність загартовування;

- дотримання питного режиму;

- організація харчування;

- забезпечення рухової активності протягом дня;

01.06 – 31.08.2016

Директор КНЗ ДБ «Перлинка» Петрова С.М.

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Лікар педіатр Єлисєєва Л.Г.

 

Оперативний контроль виконання вимог «Інструкції з організації охорони життя та здоров’я дітей в дошкільних навчальних закладах », затвердженої наказом МОН України від 28.10.2008р. № 985 та внутрішніх інструкцій  дитячого будинку «Перлинка» № 91,92,93,84,89, 113,114,112, 106, 105,96,71, 111, 107, 110,109,

Один раз на місяць

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Оперативний контроль за організацією трудової діяльності за межами дитячого будинку

 

Один раз на місяць

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Тематичний контроль «Використання природних факторів з метою загартування дітей»

20.06.2016- 10.07.2016

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Лікар педіатр Єлисєєва Л.Г.

Тематичний контроль «Забезпечення оптимальної рухової активності дітей протягом дня»

20.07.2016- 10.08.2016

Лікар педіатр Єлисєєва Л.Г.

Підвищення рівня фахової майстерності працівників

Провести семінар на тему «Особливості організації трудової діяльності та відпочинку у літній період дітей та підлітків д/б «Перлинка»

Червень

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Робота методичного кабінету

Скласти добірку методичних рекомендацій для проведення таких оздоровчих заходів у літній період:

-         сонячні та повітряні ванни;

-         плавання дітей в морі та гумових басейнах на території дитячого будинку;

-         ранкова гімнастика на свіжому повітрі;

-         рухливі ігри для дітей старшого шкільного віку.

-          

Червень

Інструктор з фізкультури ї

Костюшко О.Л.

Продовжити роботу з самоосвіти та поповненням порт фоліо.

 

Протягом всього літнього періоду

Вихователі та  спеціалісти.

Підбір методичного матеріалу до тем інтегрованих міні проектів .

Липень

Серпень

Вихователі  дошкільної групи.

Медично-профілактичні заходи

Забезпечити постійний контроль щодо дотримання санітарно-епідеміологічного режиму в закладі

Протягом всього літнього періоду

Лікар педіатр

 Єлисєєва Л.Г.

Проводити  антропометричне обстеження дітей

Щомісяця

Медичний блок

Оформити екрани здоров’я в групах за результатами обстеження фізичного розвитку та антропометричних даних дітей

Червень

Лікар педіатр

Єлисєєва Л.Г.

Інструктор з фізкультури

Костюшко О.Л.

Забезпечити наявність аптечок та медикаментів у них для надання першої долікарської допомоги

До 01.06.2016

Медичний блок

Лікар педіатр

 Єлисєєва Л.Г

Консультація дітей в інституті очних хвороб ім.Філатова (за результатами диспансеризації)

Червень

Лікар педіатр

 Єлисєєва Л.Г.

Консультація в одеській обласній лікарні у Лор відділенні та хірургічному відділенні ( за результатами диспансеризації)

Червень

Лікар педіатр

 Єлисєєва Л.Г.

Контроль за постійним носінням окулярів дітьми що потребують постійної корекції зору

Протягом всього літнього періоду

Медичний блок

Лікар педіатр

Єлисєєва Л.Г

Контроль за проведенням загартовуючи процедур, організацією ранкової гімнастики на свіжому повітрі

 

Протягом всього літнього періоду

Медичний блок

Лікар педіатр

 Єлисєєва Л.Г

Забезпечити неспецифічні заходи загартування:

-         гігієнічні водні процедури – умивання ,миття рук до ліктів прохолодною водою;

-         ходіння босоніж по підлозі в групових приміщеннях , фізкультурних залах;

-         масаж стоп на килимку, ребристій дошці.

Постійно

Медичний блок

Лікар педіатр

 Єлисєєва Л.Г

Вихователі груп та помічники вихователів

 

Суворо дотримуватись графіків провітрювання, застосувати наскрізне провітрювання за відсутності дітей в групах та інших приміщеннях дитячого будинку

 

Протягом всього літнього періоду

Вихователі груп

та помічники вихователів

 

Організувати сон у спальних кімнатах у теплий період року із відкритими вікнами

За сприятливих погодних умов

Вихователі груп

 та помічники вихователів

 

Організувати процес життєдіяльності дітей на свіжому повітрі

За сприятливих погодних умов

Вихователі груп

 та помічники вихователів

Розробити та погодити з санітарно-епідеміологічною службою примірне двотижневе меню на літній період.

 

До 01.06.2016

Дієт. сестра

Віннікова О.А.

 

Забезпечити раціон харчування дітей свіжими ягодами, фруктами та соками в 100% виконанні.

З 1.06.2016

Дієт. сестра

Віннікова О.А.

Лікар педіатр

 Єлисєєва Л.Г

Проаналізувати виконання натуральних норм харчування та забезпечити постійне проведення корекції харчування

Кожні 10 днів

Лікар педіатр

 Єлисєєва Л.Г

Дієт. сестра

 Віннікова О.А.

Забезпечити організацію харчування дітей відповідно гігієнічних норм.

Протягом всього літнього періоду

Лікар педіатр

Єлисєєва Л.Г

Дієт. сестра

 Віннікова О.А.

Контроль за проведенням щоденного огляду території щодо наявності отруйних ягід, грибів , рослин.

Протягом всього літнього періоду щоденно

Медичний блок (чергові медсестри)

Лікар педіатр

Єлисєєва Л.Г

Провести консультацію з вихователями «Необхідність дотримання особистої гігієни вихованцями»

Червень

Лікар педіатр

 Єлисєєва Л.Г

 

Забезпечити підготовку медичних документів для дітей які готуються до школи.

Липень

Лікар педіатр

 Єлисєєва Л.Г

Проаналізувати  результативність літнього оздоровлення дітей та стан захворюваності.

Серпень

Лікар педіатр

 Єлисєєва Л.Г

Адміністративно-господарча робота

Провести виборчу нараду з питань літнього оздоровлення дітей.

Червень

Серпень

Директор КНЗ ДБ «Перлинка»

 Петрова С.М.

Заступник директора з ГР Черних В.С.

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Лікар педіатр

 Єлисєєва Л.Г.

Провести технічний огляд приміщень,території та ігрового, спортивного обладнання. Підготувати акти щодо випробування ігрового та спортивного обладнання до навчального року.

Травень

Заступник директора з ГР Черних В.С.

Інженер з охорони праці        

 Кравченко О.Д.

Підготувати опалювальну систему до роботи в осінньо-зимовий період

Серпень

Заступник директора з ГР Черних В.С.

Робота з дітьми

Зарниця (гр.. «Ангели», «Фантазія»)

З 21.05.2016 по 22.05.2016

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

 

Конкурс "Назустріч мрії"

19.05.2016     по 22.05.2016

Соціальний педагог Семенюк А.Ю

Вихователі

Ювілейний концерт "Нам 10 років"

31.05.2016

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Соціальний педагог Семенюк А.Ю

Вихователі

 

V малі олімпійські ігри (всі групи)

З 1.06.2016   по 3.06.2016.

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Інструктор з фізкультури

 Костюшко О.Л.

Вихователі всіх груп

Музей "Поток часу"

Спектакль "Золота рибка"

Виступ в музеї ім.  О.С. Пушкіна .

(гр.. «Ангели», «Фантазія»)

5.06.2016

Бібліотекар:  

  Чепельчук  С.В

Соціальний педагог Семенюк А.Ю

Вихователі

 

 

Вечір в альтанці «Казки О.С.Пушкіна!»(гр..  «Казка»)

 

 

 

6.06.2016

Бібліотекар:

Чепельчук  С.В

Вихователі

Паранюк Л.Ю.

Мандрівка в Карпати

(гр.. «Хлопці», «Дівчата»)

06.06.2016    по 10.06.2016

Заст. Директора з НВР Колесниченко

 

Зарниця

(гр.. «Хлопці», «Дівчата»)

З 11.06.2016 по12.06.2016

Заст. Директора з НВР Колесниченко

 

 Розвага «Здраствуй літо»

(гр.. «Ангели», «Фантазія»)

13.06 2015

Вихователі:

Дроган О.П

Маглевана Т.

  Вечір в альтанці  «Як ми мандрували» (гр.. «Хлопці», «Дівчата» «Ангели», «Фантазія»)

З 17.06 .2016

Вихователі всіх груп

Розвага « Вміння та труд все перетруть»

(гр.. «Ангели», «Фантазія»)

20.06.2016

Вихователі:

Кунчева Я.В

Горчакова Н.А

Кемпінг "Сосновий бір"                         гр.. «Хлопці», «Дівчата»

З 20.06.по 03.07.2016

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

«День  пам’яті про Велику Вітчизняну війни» (перегляд док. стрічки"1941-1945 Війна" (гр. «Ангели», «Фантазія»)

24 06. 2016

Соціальний педагог Семенюк А.Ю

Бібліотекар:

Чепельчук  С.В

Аквапарк

 (гр. «Ангели», «Фантазія»)

 

27.06.2016

Соціальний педагог Семенюк А.Ю

Вихователі

«День морського та річного  флоту України»

 Екскурсія на військовий  корабель

(гр. «Ангели», «Фантазія»)

1.07 2016

Соціальний педагог Семенюк А.Ю

Вихователі

«День протиповітряної оборони України»(концерт в військовій службовій частині А 2800Д)                  (гр. «Ангели», «Фантазія»)

3.07. 2016

Соціальний педагог Семенюк А.Ю

Вихователі

Кемпінг "Сосновий бір"                   (гр. «Ангели», «Фантазія»)

З 04.07.                    по 17.07.2016

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Аквапарк

(гр.. «Хлопці», «Дівчата»,«Казка»)

9.07.2016

Соціальний педагог Семенюк А.Ю

Вихователі

Розвага «Всесвітній день шоколаду».

(гр.. «Хлопці», «Дівчата»,«Казка»)

11.07. 2016

Вихователі груп

Розвага  "День Нептуна»                                       (гр.. «Хлопці», «Дівчата»,«Казка»)

17.07.2016

Вихователі груп

Рибалка  Національний природний парк "Тузловскі лимани"

гр.. «Хлопці», «Дівчата»

25.07.2016         по 31.07.2016

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Вихователі груп

«День військово-морського флоту» Екскурсія до військово-морської частини за участю школи "БРИГ"       (гр. «Ангели», «Фантазія»)

28.07.2016

Соціальний педагог Семенюк А.Ю

 

Розвага  «Разом  ми дружна  сім'я»                           (гр..«Казка»)

30.07 2015

Вихователи

Паранюк Л. Ю.

Гожа Ю.В.

Екологічний  десант:   Національний природний парк "Тузловскі лимани"

(гр. «Ангели», «Фантазія»)

1.08.2016 по 5.08.2016

Заст. Директора з НВР Колесниченко Ю.Л.

Вихователі груп

Презентація «День початку окупації    м. Одеси.»

(гр.. «Хлопці», «Дівчата»,«Казка»)

5.08 2016

Соціальний педагог Семенюк А.Ю 

 

Презентація  «Міжнародний день лікаря»    Майбутня професія.                                                       гр.. «Дівчата»

6.08 2016

Соціальний педагог Семенюк А.Ю 

Велимовська Даша

«День фізкультурника»

(Спортивні ігри та розваги)(всі групи)

 

10.08.2016

Інструктор з фізкультури:  Костюшко О.Л.

Бесіда розвага «Моя улюблена казка» (гр.. «Казка»)

15.08.2016

Вихователь:

Тімоніна Л.М.

Відвідування  Рицарського  турніру в Білгород-Дністровський  фортеці.

(всі групи)

22.08.2016

Соціальний педагог Семенюк А.Ю  Вихователі груп

«День незалежності України» Участь у вишиван ковому фестивалі(всі групи)

24.08.2016

Соціальний педагог Семенюк А.Ю  Вихователі груп

Екскурсія  Куяльницький лима .                (всі групи)

26.07.2016

Соціальний педагог Семенюк А.Ю  Вихователі груп

Звітній показ «Як ми провели літо»         (всі групи)

 

30.08.2015

Соціальний педагог Семенюк А.Ю  Вихователі груп