Get Adobe Flash player

ЗВІТ

ДИРЕКТОРА ОДЕСЬКОГО КОМУНАЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ДИТЯЧИЙ БУДИНОК «ПЕРЛИНКА»

ОДЕСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА 2011-2012 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 

За 2011-2012 навчальний рік в дитячому будинку «Перлинка» знаходилось 58 дітей. Всі діти були оглянуті спеціалістами вузького профілю 2 рази на рік (грудень і лютий).

Проведені лабораторні дослідження (загальний аналіз крові, загальний аналіз мочі, аналіз крові на цукор, кал на яйця глистів, мазок на ентеробіоз) 10 дітей було оглянуто лікарем ендокринологом, 2 із них зроблено УЗД щитовидної залози. Постійно користуємося послугами дитячої поліклініки № 6 Київського району та стоматологічної поліклініки.

Після проведення лабораторних досліджень та огляду спеціалістами можна визначити шляхи лікування та профілактики різних захворювань в дітей. В 2011 році 7 дітей пролікувались від Д: ентеробіоз, що складає 4,13% від загальної кількості для такого дитячого колективу це є низьким рівнем захворювання.

За 2011-2012 навчальний рік захворюваність дітей на ГРВІ склала 19,7%, завдяки медичній профілактичній роботі. Продовжували проводити в епідеміологічний період профілактику ГРВІ та грипу. Діти отримують вітамінотерапію (йодомарин) починаючи з ІІ половини серпня до жовтня. Проводиться змазування слизистої оболонки носу оксаліновою маззю, проводиться щорічна вакцинація дітей та працівників «Ваксигрипом».

За цей період було прооперовано 2 дітей ОДКБ Д: гідроцєлє, Д: пахова грижа. Протягом навчального року 3 дітей звернулись до хірургічного відділення ОДКБ з приводу переломів кінцівок, що склало 1,74 %, хоча минулого року таких звернень не було.

Під наглядом в інституті Філатова з очною патологією знаходиться 14 дітей, що складає 8,12%. 2 дітей (1,16%) після корекції окулярами і проведенні лікування та профілактичного лікування апаратом «Бриз» відновили свій зір і корекції окулярами не потребують.

На протязі року 8 дітям провели лікування в лабораторіях клініки ім. Філатова: «ОН – засветы наружные, внутренние буквы – красный, синий, КЕМ, очки Панкова, «Бриз», макулатест, упражнение Коноваленко».

Всі ці діти також отримують профілактичне лікування апаратом «Бриз» 4 рази в рік, а 44 дитини 2 рази на рік. Продовжуємо проводити корекцію зору окулярами.

Профілактичні щеплення проводяться в ДГБ № 6 згідно плану, але в зв’язку з перебоями в постачанні матеріалу для щеплення графік щеплень змістився.

Проведено 6 – ЕХГ, ЕЕГ, ЕКГ, 9 – УЗД внутрішніх органів, 7 – ЕКГ.

1 дитина знаходиться під наглядом головного дитячого ендокринолога МОЗ України у зв’язку з Дз: «Субнанизм психо-социальный с мембросекреторной дизфункцией. СТГ. Минимальная экроидальная недостаточность». Їй були проведені наступні дослідження: соматотропний гормон, соматомедін С, гормон щитовидної залози двічі, рентген кисті рук. Дитина отримує лікування та продовжує спостерігатися.

В осінньо-зимовий період проводиться профілактичне лікування фізіотерапевтичним апаратом (УФО, тубус-кварц). Захворюваність зменшилась на 7,1% в зв’язку з цим покращилось носове дихання, підвищилась захисна сила організму, зменшилось явище риніту у дітей. Діти які відвідували перший клас після школи приймали водні процедури в басейні (знімаючи стрес після школи). Цей дослід показав позитивні результати, тому в цьому навчальному році будуть проводитись такі ж заняття.

Це приводить до того, що діти скидають свою негативну енергію в воду и після цього більш спокійні і врівноважені приступають до виконання домашніх завдань. Всі діти активно користуються басейном, гідромасажною ванною різного напрямку (розслаблююча, тонізуюча, стимулююча), щоденно в групах проводиться ароматерапія. Діти скоріше засипають. Для дітей шкільного віку підвищується зосередженість і засвоюваність шкільних предметів. Цілий рік проводиться закалювання дітей – літом: обливання водою, ходіння босоніж, щоденні походи до моря, щоденне купання в морі; зимою в групах проводиться обливання водою зі зниженням температури. Всі ці методи підвищують імунітет та покращують психосоматичний стан дітей.

На базі дитячого будинку проводяться заняття по ЛФК. Заняття проводяться по групам здоров'я, діти отримують фізичне навантаження, що відповідає їх діагнозу:

І група – основна – 32 дитини;

ІІ група – підготовча – 22 дитини;

ІІІ група – спеціальна – 2 дітей.

Проводиться контроль за заняттями фізкультурою спільно з педагогами, завдяки чому регулюється навантаження на дитячий організм.

Всім дітям без винятку 2 рази на рік проводиться масаж з профілактичною метою, а також з лікувальною метою.

Активна робота проводиться на дошці Евмінова, проводиться як індивідуальна так і групова робота. Діагностика осанки хребта дитини проводиться розробленим центром Евмінова фотокомпютерним методом. За цей час група дітей з кривошеєю яка складала 2 дитини отримала 100% результат. Викривлення хребта в грубному відділі вліво (сутулість) і викривлення хребта в грудному відділі вправо закріпилося на попередньому рівні і появилась незначна позитивна динаміка. Це видно в фотокомпютерній фіксації і в тому, як діти тримають спину за партами під час виконання домашнього завдання.

Групі дітей в кількості 2 чоловіка поставлений Дз. S-образний сколіоз (підтверджено рентгенологічно) також мають позитивну динаміку. Для них розроблені вправи розроблені індивідуально. Кількість дітей з криловидними лопатками не збільшилась. Вправи що проводяться на дошці дають можливість збільшити кровообіг, укріпити м'язи спини та живота, нормалізувати їх тонус, сприяти корекції хребта, покращити загальний та фізичний стан дітей.

17 дітям (9,86%) замовлені устілки, необхідні для лікування плоскостопості. Викривлення хребта залежить від правильності положення стопи.

Харчування в дитячому будинку п’ятиразове, а в літній період шестиразове.

Щоденне меню включає обов’язків набір продуктів і складається по перспективному меню, затвердженому СЕС Київського району. Складається осінньо-зимове та весняно-літнє меню. Ведеться картотека блюд. Виконуються санітарно-епідеміологічні норми, дотримуються терміни реалізації продуктів, контролюється якість приготування їжі. Діти отримують збалансоване харчування. При заборах аналізів СЕС на склад і калорійність коливання теоретичної і практичної калорійності в межах 0,72%.

По основних продуктах (м'ясо, риба, курятина, молочні продукти, сметана, сир, вершкове масло, крупи, бобові, макаронні вироби, фрукти, сік, хліб) норми виконуються.

На цілий рік організована «С» вітамінізація дітей на диспансерному обліку з патологією шлунково-кишкових захворювань і нирок не виявлено, тому організація дієтичного харчування не проводиться.

Висновок:

  1. Комплексна профілактика дає можливість:

  • підвищення імунних сил організму людини;

  • відновлення та збереження здоров'я;

  • формування здорового образу життя.

  1. Необхідність постійного контролю за здоров'ям дітей:

  • налагодження постійного моніторингу стану дітей всіх вікових груп;

  • попередження виникнення екологічно стимульованих захворювань організму дитини;

  • організація диспансерного спостереження за здоров'ям дітей.

  1. Врахування індивідуальних особливостей дитини:

- знання анатомо-фізіологічних і психічних, вікових, індивідуальних особливостей;

  • здійснення індивідуального підходу до дітей під час всіх видів їх діяльності;

  • індивідуальний підхід в фізичному вихованні.