Свято Масляної

Свято Масляної

Масляна – це одне з найдавніших слов’янських свят, тому що бере свій початок ще з дохристиянських часів. Масляна (або Масниця) символізувала прихід весни та пробудження природи. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.
Добігає завершення тиждень Масниці, що насичений подіями та смаколиками. Сьогодні продовжили нашу традицію (з 2015 року!)  зустрічати це свято разом зі студентами-етнологами з історичного факультету ОНУ імені І.І.  Мечникова. Кожен рік вони готують виставу чи реконструкцію свята, ігри та хороводи, ворожіння чи розповідь, як святкували Масницю наші предки слов’яни.


Цього року до нас приїхали студенти 4 курсу та їх викладач, доцент кафедри археології та етнології України Н.А. Петрова. Провели свято, наскільки це дозволяють умови карантину, Була вікторина, були цікаві розповіді, відеосюжети  і навіть мультфільм.
Наші діти відповіли на всі питання! А потім були млинці, які вони приготували власноруч – з грибами, сиром, сметаною, медом, варенням,  сгущенкою – на всякий смак!