Свято звільнення Одеси в “Перлинці”- 10 квітня 2021 року

Свято звільнення Одеси в “Перлинці”- 10 квітня 2021 року

Для кожних одеситів – цей день особливий. 10 квітня 1944 під час Одеської операції, проведеної 26 березня — 14 квітня 1944, військами 3-го Українського фронту була звільнена Одеса. Того ж дня над Оперним театром здійнявся червоний прапор. Це стало символом визволення міста від окупації. До 9 квітня 1944 року місто було окуповане ворогом, але боротьба не припинялася. В Одесі та передмісті діяло 6 партизанських загонів та 45 підпільних груп, базою яких в часи окупації були одеські катакомби. 10 квітня 1944 року Радянська Армія, Чорноморський флот при активній підтримці партизанів та підпільників звільнили Одесу від фашистів.

27 з’єднанням і частинам, які найбільш відзначилися при визволенні міста, було присвоєно почесне найменування Одеських. За героїзм і відвагу, проявлені в боях за місто, 14 осіб були удостоєні звання Героя Радянського Союзу, більше 2 тис. чоловік нагороджені орденами і медалями. 1 травня 1945 наказом Верховного Головнокомандуючого Одеса була оголошена містом-героєм.

10 квітня для дітей проведено заняття, на якому вони не тільки дізналися, як проходила  військова операція, але й почули інтерв’ю останніх років з нечисленними ветеранами. Нажаль, кожен рік вони ідуть від нас, залишаються їх інтерв’ю, які ще встигли заснять журналісти.

Також ми  пригадали, як в 2014 році в «Перлинку» приходив ветеран зі своїми спогадами, подивилися фото цієї події, пригадали наші екскурсії в катакомби та в с. Усатове, в її церкву, на подвір’ї якої є могили настоятеля храму Іоанна Прокоф’єва та  матінки, вони були застрелені німцями на порозі церквисаме 10 квітня 1944 року. Наприкінці подивилися ще один старий відеосюжет, в ньому Саша Т., тоді ще 11-річний хлопець в воєнній формі, читає вірш «Хлопчики» – про хлопчиків, що пішли на війну захищати свій дім, своє місто ,свою країну.

Архів відео 2014 року

День визволення нашого міста завжди буде символом стійкості і мужності. В цей день кожен рік вихованці їздять на Алею Славу покласти квіти біля пам’ятнику та на могили солдат-визволителів. Так само ми дивилися фыльм “Життя прекрасне”

Вітаємо ЗІ СВЯТОМ, улюблена Одеса! Всіх одеситів з Великим Днем!
З Днем Визволення від німецько-фашистських загарбників !!
… НЕХАЙ завжди буде мирне небо !! Ясне сонце !! Затишний і теплий день !!
Нехай ПАМ’ЯТЬ про подвиг наших батьків і дідів завжди живе в наших серцях !!