Дні екологічної культури

Дні екологічної культури

В дитячому будинку «Перлинка» продовжуються Дні екологічної культури. На вихідні відбулося два цікавих заходи. Група дівчаток провела семінар на тему «Проблеми екології Куяльницького лиману». Тему обрано не випадково – нещодавно дівчата були там на екскурсії та своїми очами бачили сучасний стан лиману. Окрім доповідей, був показаний  відеофільм про історію лиману, про будівництво санаторію,  про його сучасні проблеми та шляхи їх вирішення.

Куяльницький лиман або Куяльник (від кримськотат. kuyanlık — густий), лиман на північно-західному узбережжі Чорного моря, один з групи одеських лиманів, розташований на північ від Одеси.Солоні води лиману після його відділення від моря ущільнювалися в рапу — насичений соляний розчин. Своєрідність одеської групи лиманів полягає в тому, що на дні залягають шари мулових грязей, що містить безліч різних мінеральних частинок і органічних речовин. Складні хімічні й біологічні процеси додали муловим грязям безцінні лікувальні властивості.

Куяльник — один із старих грязьових курортів України, заснований у 1834 році в низов’ях лиману зусиллями Ераста Андрієвського.Як українські вчені, так і громадськість констатують критичність екологічної ситуації на Куяльницькому лимані. Основна небезпека для лиману полягає в його поступовому пересиханні.

Також відбулася цікава екологічна вікторина, яку підготував Остап ,а Сергій допоміг провести, рахував бали, по яким оголосили переможців. Хлопці та дівчата показали свої знання, активно відповідали на питання, хоча й мали відповіді не на всі. Знатоки одержали призи.