ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ – НАЙВАЖЛИВІШЕ СВЯТО УКРАЇНИ

ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ – НАЙВАЖЛИВІШЕ СВЯТО УКРАЇНИ

День Конституції – це національне свято багатьох країн світу. Щорічно 28 червня в Україні відзначається День Конституції. Конституція є основним законом країни, який гарантує кожному громадянину права і свободи, а також визначає політичний устрій держави. День Конституції України – одне з головних державних свят нашої країни.

Україна має багатовікову історію конституційного процесу. Знаменита Конституція українського гетьмана Пилипа Орлика була опублікована ще на початку XVIII століття – в 1710 році і за оцінками істориків, стала однією з перших європейських конституцій Нового часу. Чинності конституція Орлика, однак, так і не набула.

Сучасна історія Конституції України розпочалася 28 червня 1996 року. Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло становленню України як самостійної та незалежної держави і повноправного суб’єкта міжнародних правових відносин.

Сьогодні в «Перлинці» відбувся захід, присвячений Дню Конституції. В альтанці зібралися всі, навіть самі молодші. Крістіна Олексіївна, вихователь групи «Казка», розповіла дітям, що таке Конституція, як над нею працювали депутати і як стверджували на засіданні Верховної Ради. З її доповіді діти дізналися про основні статті Конституції.

Наша країна прийняла конституцію останньою з усіх країн колишнього СРСР – на п’ятому році незалежності. З 1991 року було запропоновано 15 проектів документа. Активний період роботи над документом зайняв три місяці. Конституція України була прийнята депутатами Верховної Ради 28 червня 1996 року після безперервної і напруженої ночі. Міжнародне співтовариство схвалило Конституцію України, назвавши її однією з найдемократичніших у світі.

Потім була вікторина, діти відповіли майже на всі питання. Після вікторини перейшли до музейного кінозалу і подивилися відеосюжет про цю історичну подію. В нього були включені відомі кадри, коли депутати заносять в зал жовто-блакитний флаг незалежної України.

Всі ми прагнемо, щоб задекларовані права стали реальністю, щоб люди почували себе захищеними і впевнено дивилися у майбутнє. Коли кожен громадянин України відчує, що його життя, здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека дійсно визнані найвищою цінністю, тоді ми зможемо з гордістю заявити: «Україна стала демократичною державою».