День захисника України, Свято Покрови Пресвятої Богородиці і День козацтва

День захисника України, Свято Покрови Пресвятої Богородиці і День козацтва

14 жовтня – потрійне національне свято: День захисника України, Свято Покрови Пресвятої Богородиці і День козацтва. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було головним у козаків, тому інколи свято називають і Козацькою Покровою. 

Це – визначна дата, яка символізує багаті і славні традиції українського народу, уособлює мужність, героїзм, незламність національного духу оборонців та визволителів рідної землі на всіх етапах її багатовікової історії. 

Це свято кожного, хто в той чи інший час віддав свої знання, силу, мужність задля процвітання нашої держави, збереження її незалежності та територіальної цілісності, хто несе почесну варту на захисті народу України. Діти подивилися сюжети про українську армію, дізналися, що вона входить в 30 найсильніших армій світу, що чисельність армії 255 000 чоловік, з них 24 000 жінок. Тому це свято не тільки чоловіків, а всіх воїнів, всіх захисників України.

Згадали ми й свято Покрови Пресвятої Богородиці За переказами, в цей день військо древніх русів напало на Константинополь. Жителі візантійської столиці звернулися з молитвою до Богородиці, щоб вона врятувала їх. Божа Матір з’явилася перед ними і вкрила своїм покровом, щоб віруючих не могли бачити вороги.

Тому 14 жовтня православні християни відзначають Покрову Пресвятої Богородиці. У цей день Божа Матір захищає людей від бід і нещасть і відповідає на молитви. Пресвята Богородиця вважається заступницею незаміжніх жінок і дітей, козаків і всіх віруючих християн.