Безпека життя та Цивільний Захист

Безпека життя та Цивільний Захист

Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці дітей до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, а екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєво  необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я.
Отже, виховання здорового покоління, зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації – одне з пріоритетних завдань. Основна мета проведення «Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності» — допомогти сформувати в дітях свідоме ставлення до свого життя і здоров’я, оволодіти основами здорового способу життя, життєвими навичками безпечної для життя і здоров’я поведінки у повсякденному житті та при виникненні надзвичайних ситуацій.


У нашому дитячому будинку був проведений тиждень безпеки життєдіяльності. У його рамках пройшли найрізноманітніші заходи, основною метою яких було формування у вихованців свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація основних правил безпечної життєдіяльності; розвиток життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя; виховування гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду, вироблення у дітей співчуття, бажання допомогти.


Тематичний план проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» охопив аспекти небезпеки вдома й на вулиці. Вихованці отримали знання, вміння та засвоїли основні правила поведінки:

 • під час літнього відпочинку, на воді, біля водоймищ;
 • безпека на дорозі;
 • при виникненні пожежі, тушіння пожежі з використанням вогнегасників;
 • під час грози, сильного вітру, шквалів; – правила поведінки у транспорті, електротранспорті, автошляхах та залізниці;
 • при експлуатації побутових електроприладів;
 • при користуванні предметами побутової хімії та піротехнічними засобами;
 • при виявленні розливів ртуті;
 • при знаходженні вибухонебезпечних предметів або маловідомих предметів;
 • поведінка з незнайомцями, у натовпі; – правила вдалого селфі або життя дорожче за фото;
 • безпека в інтернеті, кібербезпека; – надання першої долікарської допомоги в різних випадках.
  З метою підготовки вихованців та працівників з питань ЦЗ, у тому числі підвищення готовності до дій при виникненні надзвичайних ситуацій різних видів, попередження, а у разі необхідності, усунення їх наслідків у Одеському КНЗ «ДБ «Перлинка» проведено День цивільного захисту. За сигналом ЦЗ «Увага всім!» вихованці, працівники д/б швидко та організовано евакуювались, та практично відпрацювали теоретичні знання та навички, які отримані за їх віковими категоріями під час вивчення теорії з основ здоров’я, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту, а також досягнення злагодженості у роботі керівного, командно-начальницького та особового складу позаштатних формувань в цілому, як об’єкта цивільного захисту, при виконанні заходів щодо попередження та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру.
  За результатами, евакуація, яка передбачає вивіз вихованців та працівників на автотранспорті із зони загрози життю та здоров’ю, з подальшою посадкою в автотранспорт, була здійснена за 5 хвилин.
  Евакуація, яка передбачає укриття у спеціально облаштованих сховищах (спортзала у підвальному приміщенні дитячого будинку), була здійснена за 3 хвилини. Вихованці вивчили зміст «тривожного» рюкзака: базовий набір речей, необхідний в разі екстрених ситуацій. Розказали, при яких загрозах як діяти. За допомогою вогнегасників локалізували імпровізоване джерело вогню.